ساخت تیزر تبلیغاتی | فیلمبرداری صنعتی و تبلیغاتی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و استفاده بالای انسان ها از گوشی های هوشمند و رایانه های شخصی، تبلیغات و همچنین ساخت تیزرهای تبلیغاتی جایگاه والایی بین مردم پیدا کرده اند. حدود 30 سال پیش ، مخاطبان روزانه در معرض صد تبلیغ قرار می گرفتند اما امروز این عدد به بالای 10 هزار رسیده است و دلیل این امر محبوبیت روز افزون شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام است

در میان روش های تبلیغاتی مختلف ، ساخت تیزر تبلیغاتی پر بازدیدترین و البته پر بازده ترین آنهاست. (در اینستاگرام بازدید ویدئوها تقریبا 3 برابر بالاتر از بازدید تصاویر است)

چی؟

تیزر تبلیغاتی چیست؟

به تعریف کلی، به محتوای کوتاه ویدئویی که معرف یک محصول یا خدمات است و با هدف برانگیخته کردن حس کنجکاوی در بینندگان ساخته می شود تیزر تبلیغاتی گفته میشه. محدوده زمانی استاندارد آن با توجه به نوع تیزر بین 10 ثانیه تا 1 دقیقه می باشد. (البته این گفته رسمی نیست و زمان کلیپ تبلیغاتی می تواند مطابق خواسته شما بیشتر یا کمتر باشد)

خصوصیات یک تیزر تبلیغاتی حرفه ای چیست؟

همانطور که می دانید این روزها بازار کسب و کارهای آنلاین بیش از هر زمان دیگری داغ شده و رقابت بالایی بین فعالان اینترنتی و فروشندگان مجازی شکل گرفته است. از طرفی دیگر شبکه های مجازی بین عموم مردم محبوبیت بالایی کسب کرده اند و این امر برای صاحبان کسب و کارها یک برگ برنده به حساب می آید که با تکیه بر آن قادر به پیروزی در این رقابت سخت و پیشی گرفتن از سایر رقبای خود هستند.

 

ساخت تیزر تبلیغاتی حرفه ای تخصصی که به خلاقیت ، حوصله ، دانش بالا از فیلمبرداری و تجربه نیاز دارد. و اصلی ترین هدف آن انتقال یک پیام تبلیغاتی در کوتاه ترین زمان و به تاثیرگذار ترین شکل ممکن به مخاطبان است.

ما در استودیو فیلمبرداری ساترین با در دست داشتن تجهیزات مدرن فیلمبرداری صنعتی و ساخت تیزر تبلیغاتی و با داشتن پرسنل مجرب و با شناخت کافی از نیازهای مخاطبانتان، این امر مهم رو برای شما به بهترین نحو عملی می کنیم.

 

انتقال یک مفهوم به ذهن بیننده با ارئه ایده های خلاقانه

 

ویژگی های اصلی یک تیزر تبلیغاتی تاثیرگذار :

مخاطب محور باشد

… ایده های جذاب و مفهومی در آن گنجاده شده باشد

تا حد امکان کوتاه و پر محتوا باشد

… تدوین و مونتاژ حرفه ای و استفاده از موسیقی مرتبط در تیزر

زیبایی های بصری دیداری و شنیداری موافق با سلیقه مصرف کنندگان (در ساخت تیزر تبلیغاتی از محصولات)

… با یک فراخوان برای اقدام به خرید یا ثبت نام به پایان برسد

عوامل ساخت تیزر استودیو ما، همه این اصول ها را فرا گرفته اند و در کار خود استفاده می کنند.

مراحل ساخت تیزر تبلیغاتی

برای این کار قالب های متنوعی وجود دارد که مورد استفاده قرار میگیرند اما به حالت کلی ساخت تیزرهای صنعتی و تبلیغاتی در سه مرحله زیر خلاصه می شوند

پیش از تولید: در این مرحله کارگردان هنری استراتژی کلی تیزر و همچنین بازیگران ، دوربین های فیلمبرداری و تدوینگر را انتخاب می کند.

تولید: پس از آماده شدن عوامل فیلمبرداری، کار تولید آغاز می شه. معمولا برای بهتر شدن کار، هر سکانس دو یا سه بار ضبط می شود. مرحله بعدی مونتاژ و تدوین تیزر است چرا که یک کلیپ تبلیغاتی بدون تدوین هیچ ارزشی ندارد

پس از تولید: بعد از ساخت تیزر نوبت به انتشار آن است. شبکه های تلوزیونی ، شبکه های مجازی و حتی بیلبوردهای شهری بهترین مکان برای به نمایش گذاشتن این کلیپ های تبلیغاتی هستند.

مونتاژ و تدوین تیزر های تبلیغاتی

همانطور که پیش تر گفتیم، یک تیزر تبلیغاتی بدون مونتاژ هیچ ارزشی نداشته و قابل پخش برای عموم نیست.

اینکه برای تدوین چه سبکی به کار برده شود کاملا بستگی به محتوای تیزر شما دارد مثلا برای تبلیغ لوازم ورزشی یا کفش ورزشی ریتم و موسیقی تیزر باید سریع و هیجانی باشد یا برای تبلیغ بوتیک لباس، رستوران و کافه از سبک و موسیقی آهسته و ملایم استفاده می شود.

ما با در اختیار داشتن فیلمبرداران و تدوینگران حرفه ای، خروجی کار رو با کیفیتی عالی و قیمتی ارزنده در اختیار شما عزیزان قرار می دهیم.

اسکرول به بالا