تور مجازی 360 درجه پانورما

یک تجربه واقعی با تور مجازی!

تور مجازی شرکت همراه اول

تور مجازی همراه اول

مرکز پیشرفته مانیتورینگ یکپارچه عملیات شبکه همراه اول مدیریت مرکزی و یکپارچه، نظارت بی وقفه بر عملکرد و کارایی المان ها و واحدهای شبکه و ارائه گزارشات آماری و اطلاعات تحلیلی بخشی از وظایف این مرکز است که  به بروزترین داشبوردهای داده ای مجهز شده است

تور مجازی موزه علوم و فناوری

موزه  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری  در سه گالری به فعالیت مشغول است. عناوین این گالری‌ها شامل فناوری‌های بومی، مرکز علم و گالری از مورس تا موبایل است.

تور مجازی 360 مبلمان عاج

عکاسی تور مجازی 360

گروه تولید مبلمان عاج یکی از شرکت های پیشرو در صنعت چوب ایران میباشد

اگر هر محصول کلیک کنید میتوانید عکس های تبلیغاتی هر محصول را مشاهد بفرمایید

تور مجازی 360 زاگرس پوش

عکاسی تور مجازی 360

«زاگرس پوش» برند جوان و لوکس ایرانی است که در سال 96 از دل کوه های زاگرس، به دنیای مد ایران معرفی شد. زیبایی، اصالت و شکوه زاگرس، همه در برند هم نام این رشته کوه نمود پیدا کرده است.

واقعیت مجازی با عینک VR

سفر شگفت انگیز در دنیای واقعی  با عینک واقیعت مجازی  

همه چیز در مورد تور مجازی

بشریت هر چه به جلو می‌رود، تکنولوژی دستاوردهای فوق العاده ای را برای وی به ارمغان می‌آورد که هر کدام از آن ها به نوبه ی خود حیرت آور است. مسافرت کردن در گذشته به گونه ای سخت و دشوار بود که کمتر کسی در برنامه ی زندگی خود، چیزی تحت عنوان مسافرت قید می‌کرد.

عبور و مرور با چهارپایان به قدری سخت و زمانبر بود که کمتر کسی حاضر بود در مواقع غیر ضروری به آن تن بدهد.

هر چه به جلو حرکت کردیم دستاوردهای نوین و منحصر به فردی برای انسان ظهور کرد که سفر کردن به نوعی تفریح و استراحت به حساب آمد.

امروزه با توجه به رشد فضای مجازی و به نوعی اپیدمی‌شدن آن، زندگی انسان را به دو قسمت مجازی و حقیقی تبدیل کرده است. زندگی در فضای مجازی به گونه ای انسان را در خود حل کرده است که فارغ از جسم، افکار و ذهنیات انسان کیلومترها جا به جا می‌شود!

یکی از مزایای زندگی در بستر اینترنت، سفرهایی هستند که تحت عنوان تور مجازی ترند شده اند و روح انسان را فرسخ ها دور و نزدیک می‌کنند…

امروزه مشغله های افراد به قدری زیاد شده است که اختصاص دادن زمان به مسافرت و گردش، سخت و دشوار شده است. البته هزینه های گزاف مسافرت هم در این زمینه بی تاثیر نیست!

استفاده از تور مجازی سبب می‌شوند در هر لحظه و ساعت، بی آن که نیاز به جا به جایی یا تحرک باشد، به هر نقطه و دیاری که می‌خواهید سفر کنید و خودتان را در وسعت بی نهایت دنیا رها کنید.

مسافرت به دور ترین نقاط و کسب و کارها با تور مجازی!

شاید نام مجازی که به میان بیاید، عده ای گمان کنند این تور تنها چند عکس و تصویر ساده از اماکن تفریحی یک شهر است که با کلیک کردن از پس هم دیگر رد می‌شوند، اما این گونه نیست!

اصطلاح تور مجازی یا (Virtual tour) به مجموعه تصاویر 360 درجه ای گفته می‌شود که توسط تصویر‌برداران حرفه ای گرفته شده و با استفاده از نرم افزارهای ویژه به حالت یک تور مجازی در می‌آیند.

اگر این امکان را داشته باشید که تورهای مجازی را با استفاده از عینک های VR مشاهده کنید، قطعا لذت مضاعفی را خواهید چشید.

در تورهای مجازی تصاویر به گونه ای از اماکن گردشگری گرفته می‌شوند که شما همانند دنیای حقیقی که در هر لحظه می‌توانید سر بچرخانید یا تغییر زاویه دهید، تنها با یک کلیک این عمل حاصل می‌شود.

تور مجازی این بستر را برای ما به وجود می‌آورد که بدون حضور فیزیکی، بتوانیم به لوکیشن های تفریحی و تاریخی دوردست برویم.

بسیاری از متخصصان حوزه ی گردشگری بر این باورند برای سفر به مکان هایی که تا به امروز به آن سفر نکرده ایم، بهتر است پیش از رزرو بلیط و برنامه ریزی ابتدا از طریق تور مجازی، جاذبه های آن را نسبت به ذائقه ی خود بچشیم.

تور مجازی با استفاده از رایانه، لپ تاپ، گوشی موبایل و غیره قابل برگزاری است. اما بهترین روش آن استفاده از عینک های واقعیت مجازی است که کاملا فرد را در آن لوکیشن قرار می‌دهد.

از منحصر به فرد ترین قابلیت هایی که تورهای مجازی دارند، این است که می‌توان از پتانسیل های گرافیکی در آن استفاده کرد. بهره گیری از عکس، فیلم، نوشته، پلان و… از جمله مواردی است که تورهای مجازی را برای همه دلپذیر و دلچسب کرده است.

 گمان کنید در تور مجازی حمام سلطان امیر احمد کاشان شرکت کرده اید. تصاویر پانوراما جلوه ی بصری فضا را به شما نشان می‌دهد.

با توجه به این که تصاویر توسط دوربین های حرفه ای و تخصصی گرفته شده اند، با عمل زوم کردن، بدون افت کیفیت جزئیات را مشاهده خواهید کرد.

از طرفی دیگر طراحان در کنار تصاویر توضیحات تاریخی حمام را و همچنین نکات معماری را قرار می‌دهند که در هنگام مشاهده ی تصاویر، نیازی به تور لیدر نداشته باشید.

در گوشه ی از تصویر لینکی قرار داده می‌شود که با کلیک کردن روی آن ویدئوی تشریح حمام توسط باستان شناسان پخش می‌شود.

با مراجعه به قسمت سایر گزینه ها، می‌توانید با پلان های معماری و نقشه های مختلف حمام دسترسی داشته باشید. در نهایت با نظر به سلیقه ی سازنده ی تور، موزیک زیر صدایی قرار داده می‌شود که در هنگام مشاهده ی تصاویر، از دیدن آن ها لذت ببرید.

در مجموع، تور مجازی تلفیقی از تخصص در زمینه ی عکاسی، طراحی گرافیک و برنامه نویسی می‌باشد. به کار گرفتن تمامی‌این تخصص ها و ایجاد یک زنجیره ی به هم پیوسته، جلوه ای را خلق می‌کند که مخاطبان از بند حضورهای جسمانی رها شده و خود را در فضایی که شاید هزاران کیلومتر از آن ها دور باشد، تصور می‌کنند.

تور مجازی چگونه ساخته می‌شود؟

پس از این که به خوبی دریافتیم تورهای مجازی چه هستند و چگونه برگزار می‌شوند، حال به شیوه و طریقه ی ساخت آن می‌پردازیم که آن هم به نوبه خود جالب توجه است.

همان گونه که پیشتر گفتیم، تور مجازی از سه تخصص عکاسی، طراحی دیجیتالی و برنامه نویسی تشکیل شده است که در این میان مهم ترین بخش، مربوط به عکاسی تور مجازی خواهد بود.

زیرا تصاویر گرفته شده دقیقا همان خروجی هستند که مخاطبان مشاهده کرده و اساس کار را تشکیل می‌دهند. اگر تصاویر گرفته شده از لوکیشن دارای کیفیت بالایی نباشند، طبیعتا جزئیات و دیتیل های مکان به خوبی نشان داده نمی‌شود. در نتیجه تصورسازی برای شخص رخ نخواهد داد.

از طرفی دیگر، عکاسی تور مجازی با دیگر عکسبرداری ها متفاوت است. استفاده از فریم های تک شات با قاب بندی محدود، مناسب برای ساخت تورهای مجازی نیست!

در عکاسی تور مجازی از تصاویر پانوراما یا عکس های 360 درجه استفاده می‌شود. تصاویر پانوراما، عکس هایی با زاویه دید گسترده هستند.

اگر بخواهیم به زبان ساده تصاویر عکاسی پانوراما را تشریح کنیم، بایستی این گونه بگوییم که تصاویر پانوراما از کنار هم چیده شدن تصاویر معمولی با زاویه محدود تشکیل شده اند. البته که این تصاویر بایستی در یک خط افق قرار گرفته باشند.

به عنوان مثال اگر بخواهیم یک عکس 360 درجه از حمام تاریخی سلطان امیر احمد کاشان برای ساخت تور مجازی بگیریم؛ ابتدا بایستی مرکز و نقطه ی ثقل لوکیشن را پیدا کنیم.

سپس دوربین حرفه ای عکاسی را توسط پایه ی مخصوص در آن جا قرار می‌دهیم. در قسمت تنظیمات دوربین، حالت پانوراما را فعال می‌کنیم که البته این کار تخصصی بوده و بایستی توسط عکاسان حرفه ای و با دوربین های ویژه انجام شود.

در مرحله آخر نقطه شروع فریم را مشخص کرده و دکمه ی شاتر دوربین را فشار داده و پایین نگه می‌داریم. در همین حین به آرامی‌دوربین را به دور خود دوران داده و زمانی که مجدد به نقطه ی شروع رسیدیم، دکمه ی شاتر را رها می‌کنیم.

اکنون یک تصویر پانوراما یا یک عکس 360 درجه داریم که با تحویل آن به گرافیست ها و برنامه نویس ها، آماده ی ساخت یک تور مجازی می‌شود.

برای عکاسی تور مجازی روش ها و تکنیک ها مختلفی وجود دارد که روش گفته شده در بالا تنها یکی از مسیرهای ساخت چنین تصاویری است. عده ای از عکاسان معتقدند برای بهتر نشان داده شدن دیتیل ها در تصاویر بهتر است که از کنار هم چیدن تصاویر تک شات استفاده کرد.

این روش بدین صورت است که از یک فریم تصویر گرفته می‌شود. سپس با توجه به زاویه ی عکس گرفته شده، دوربین حرکت می‌کند. به عنوان مثال اگر تصور گرفته شده دارای زاویه 90 درجه باشد، دوربین را از روی پایه، به میزان 90 درجه دوران می‌دهیم و مجدد عکس می‌گیریم.

این کار را آن قدر تکرار می‌کنیم تا کل 360 درجه تصویر ما تکمیل شود. در مرحله ی بعد توسط نرم افزارهای گرافیکی این تصاویر را در کنار یکدیگر چیدمان کرده و در نهایت عکس پانورامای ما آماده می‌شود.

نکته ی مهم در عکاسی تور مجازی، رعایت خط افق و راستا است که در صورت اندک تلرانس، تصویر بلااستفاده خواهد شد. خط افق و راستا در این دسته از تصاویر بسیار مهم و تعیین کننده می‌باشد. چرا که لاین دوران و حرکت دوربین را مشخص می‌کند.

البته ناگفته نماند که تورهای مجازی به دو دسته ی هوایی و زمین تقسیم می‌شوند. در تور مجازی زمینی، روش تصویربرداری همان است که در بالا شرح دادیم.

اما تور مجازی هوایی توسط هلی شات ها و پهپادها تصویربرداری می‌شوند. در تورهای مجازی هوایی، تصاویر به صورت کروی شکل هستند.

برای مکان های سربسته و محصور از تورهای مجازی زمینی و برای لوکیشن های فراخ و گسترده از تور مجازی هوایی استفاده می‌شود. هر جا نیاز به نشان دادن جزئیات و ظرافت ها داشته باشیم به سراغ عکسبرداری زمینی می‌رویم. هر کجا هم نیاز به نشان دادن کلیات فضا و پیرامون داشته باشیم به سراغ عکسبرداری هوایی می‌رویم.

برای عکاسی تور مجازی دوره های آموزشی مختلفی در مراکز هنری برگزار می‌شود که علاقمندان به این حوزه می‌توانند با مراجعه به مراکز تخصصی این مهارت را کسب کنند.

استودیو ساترین، یکی از برگزارکنندگان تخصصی آموزش عکاسی و فیلمبرداری است و اگر علاقمند هستید در این حوزه آموزشی کسب کنید، ما در آکادمی ساترین آموزش های خوبی را برای شما قرار داده ایم.

 

 

فرم مشاوره رایگان خدمات تور مجازی 360 درجه

برای دریافت مشاوره رایگان و همچنین ثبت سفارش عکاسی و ساخت تور مجازی 360 درجه، فرم مقابل را با دقت پر کنید تا با شما در اسرع وقت تماس بگیریم.

پیمایش به بالا