فهرست عناوین محتوا

آموزش عکاسی از طلا و جواهرات

در این مطلب قصد داریم در مورد آموزش عکاسی از طلا و جواهرات، نکاتی را خدمت شما عزیزان مجله اینترنتی ساترین بیان کنیم و امیدواریم از این مطلب لذت ببرید.

آموزش عکاسی از طلا و جواهرات یکی از مهمترین مراحل در فروش و تبلیغات محصولات در این حوزه هستند؛ زیرا تصاویر طلا و جواهرات نقشی تعیین کننده در معرفی، بازاریابی و فروش آن دارند.

عکاسی از این محصولات لوکس و زیبا همان اندازه که جذاب است، دردسرها و مشکلاتی نیز به همراه دارد. این مشکلات اغلب به دلیل براق بودن سطح جواهرات و ظریف بودن این محصولات است.

اما بسیاری از عکاسان هم بر این عقیده اند که عکاسی از طلا و جواهرات آسان تر از عکاسی از محصولات بزرگ است، زیرا نیاز به تجهیزات بسیار تخصصی و فضای عکاسی بزرگ ندارد و تنها با تمرین و رعایت اصول و قواعد نورپردازی ‌می‌توان عکس‌های بسیار زیبا و جذابی از جواهرات ثبت کرد.

بنابراین برای بهبود عملکرد خود در هنگام آموزش عکاسی از طلا و جواهرات نیاز است تا با تجهیزات مورد نیاز و تکنیک‌های این سبک به خوبی آشنا شوید.

در این مقاله به شما کمک ‌می‌کنیم تا با مطالعه، تمرین و آزمون‌و‌خطا بتوانید تصاویری زیبا و حرفه ای از جواهرات ثبت کرده و فروش بهتری برای این محصولات رقم بزنید.

نکات آموزش عکاسی از طلا و جواهرات

فوت فن‌های آموزش عکاسی از طلا و جواهرات

وسایل مورد نیاز برای آموزش عکاسی از طلا و جواهرات عبارت اند از:

  • دوربین عکاسی
  • تجهیزات نورپردازی
  • رفلکتور
  • سه پایه عکاسی
  • میز
  • بک گراند با رنگ مناسب
  • گیره و استند نگه دارنده جواهرات

البته ‌می‌توان گفت هرکدام از این وسایل با توجه به اینکه شما عکاسی را در چه فضایی و به وسیله دوربین عکاسی انجام ‌می‌دهید یا دوربین گوشی موبایل، متغیر خواهند بود.

1- به یک دوربین با کیفیت برای عکاسی طلا و جواهرات نیاز دارید!

برای آموزش عکاسی طلا و جواهرات، نیاز به دوربینی با رزولوشن بالا و قابلیت زوم عالی دارید. همچنین دوربین باید قابلیت کنترل دقیق نوردهی و تنظیمات دستی را داشته باشد تا بتوانید به درستی جزئیات جواهرات را ثبت کنید. پیشنهاد ما به شما استفاده از دوربین‌های حرفه‌ای با حسگر full-frame و قابلیت عکاسی در حالت ماکرو است.

یادگیری آموزش عکاسی از طلا و جواهرات

2- از پس زمینه روشن برای عکاسی جواهرات استفاده نمایید.

در انتخاب پس زمینه پیشنهاد ‌می‌کنیم از پس زمینه‌های ساده و روشن برای کاهش حواس پرتی و تمرکز بر روی جواهرات، استفاده کنید.

پس زمینه سفید برای نوردهی بهتر جواهرات به همراه نورپردازی چشم گیر برای ایجاد درخشش و جلوه ویژه در عکس‌ها کاربرد ویژه ای دارد.

استفاده از پس زمینه‌هایی که رنگ‌هایی متفاوت از جواهرات دارند و به عبارتی تضاد رنگی ایجاد می‌کنند هم می‌توانند موجب برجسته دیده شدن سوژه و ثبت عکس‌های زیبا و متفاوتی شوند.

استفاده از پس زمینه درست در عکاسی طلا و جواهرات

3- تنظیمات دوربین برای عکاسی جواهرات را یاد بگیرید.

با استفاده از تنظیمات دوربین ‌می‌توانید کنترل بهتری بر نور و شفافیت تصویر داشته باشید. برای مثال ‌می‌توانید با کنترل دستی دیافراگم بر روی دوربین، عکس‌های با کیفیت تر و براقی از طلا و جواهرات بگیرید.

تنظیم وایت بالانس یا تراز سفیدی در هنگام عکاسی طلا و جواهرات به ویژه آن دسته از محصولات که به رنگ نقره ای هستند، امری قابل توجه است.

وایت بالانس به میزان سردی یا گر‌می‌ تصویر اشاره دارد و اغلب دوربین‌ها به صورت اتوماتیک این قسمت را تنظیم ‌می‌کنند. اما اگر در هنگام عکاسی از جواهرات نقره ای دچار مشکل شدید بهتر است به صورت دستی این قسمت را تنظیم کنید.

تنطیمات دوربین برای عکاسی از جواهرات

4- زاویه و ارتفاع مناسب دوربین برای عکاسی طلا و جواهرات

زاویه و ارتفاع عکاسی در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات هم امری بسیار مهم و قابل توجه است.

بهتر است برای نمایش دقیق جزئیات مانند طراحی جواهرات یا سنگ‌ها و نگین‌های کار شده روی طلا، زاویه را به صورت عمود و 90 درجه قرار دهید و برای نمایش عمق و اندازه دقیق طلا و جواهرات، زاویه 45 درجه را تنظیم کنید.

5- برای حذف انعکاس در عکاسی طلا و جواهرات این کار را انجام دهید.

متریال به کار رفته در انواع جواهرات به گونه‌ای است که اغلب آن‌ها سطوح صاف و صیقلی دارند و به طبع این ویژگی در هنگام عکاسی تصویر دوربین و عکاس در آن‌ها نمایان می‌شود و این انعکاس تصویر در جواهرات موضوعی است که باید به آن توجه ویژه‌ای شود.

برای جلوگیری از انعکاس و حذف آن در هنگام عکاسی از انواع جواهرات، می‌توانید فاصله دوربین از سوژه را بیشتر کنید و در بین تجهیزات تخصصی از یک نور دیفیوزر در قسمت بالای جواهرات استفاده کنید.

به طور کلی باید بدانید که برای عدم انعکاس در عکاسی طلا و جواهرات باید چندین روش و زویه را آزمون‌و‌خطا کنید تا به نتیجه مطلوب برسید.

آموزش حذف رفله یا انعکاس در عکاسی طلا و جواهرات

6- فوکوس دقیق تری داشته باشید.

یکی از مواردی که دوربین‌های دیجیتال بسیار بهتر و پرقدرت‌تر از گوشی‌های موبایل در عکاسی عمل ‌می‌کنند، مبحث فوکوس در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات است.

این جمله به این منظور است که شما بدون محدودیت خاصی ‌می‌توانید دوربین عکاسی را تا حد زیادی به سوژه نزدیک کنید و دوربین فوکوس خوبی خواهد داشت؛ اما هنگام عکاسی از جواهرات با موبایل در مورد فوکوس ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شوید.

البته توجه داشته باشید که برای این که فوکوس خوبی در این فاصله نزدیک داشته باشید، باید تجهیزات و شرایط نوری مطلوبی نیز داشته باشید.

همچنین توصیه ‌می‌شود برای تنظیم دریچه دیافراگم در هنگام عکاسی از جواهرات در نمای نزدیک، از F/11 دیافراگم استفاده کنید.

شما می‌توانید با زوم بسیار زیاد بر روی سوژه مورد نظر به نحوی عکاسی کنید که با زوم زیاد پس زمینه تار شده و تنها سوژه در وسط تصویر به طور واضح و شفاف نمایان باشد.

آموزش فوکوس در عکاسی طلا و جواهرات

7- عکاسی را بدون لرزش انجام دهید.

همان طور که مطالعه کردید اغلب تصاویری که از طلا و جواهرات ثبت ‌می‌شود، در فاصله نزدیک به سوژه است و اگر کوچک ترین لرزشی برای دوربین اتفاق بیفتد ممکن است عکس تار و کدر بشود.

لذا بهتر است در هنگام این عکاسی از هر نوع طلا و جواهرات از سه پایه و نگهدارنده دوربین استفاده کنید.

امروزه استفاده از اکسسوری و المان‌های مرتبط در کنار طلا و جواهرات بسیار مرسوم شده است.

اگر شما هم در هنگام عکاسی از طلا و جواهرات قرار است از این عناصر تزئینی استفاده کنید به این موارد توجه داشته باشید:

  • عناصر اضافه سبب تغییر طیف رنگی تصاویر شما نشوند.
  • این المان‌ها باعث شلوغ شدن پس زمینه و کاهش توجه و تمرکز مخاطب از سوژه اصلی نشوند.
  • سعی کنید حدالامکان از عناصر طبیعی و مرتبط با سوژه استفاده کنید.

تاثیر لرزش در عکاسی

8- جواهرات را قبل از عکاسی تمیز کنید.

توجه داشته باشید که بر روی سطح خارجی اغلب جواهرات به دلیل صاف و صیقلی بودنشان، اثر انگشت برجا مانده و ممکن است این محصولات کثیف و کدر به نظر برسند.

لذا با توجه به اینکه عکاسی طلا و جواهرات از نمای بسیار نزدیک انجام می‌شود، قبل از عکاسی از جواهرات به کمک یک دستمال یا پارچه بدون پرز درخشندگی و شفافیت را به آن‌ها باز گردانید.

تمیز کردن جواهرات قبل از عکاسی

9- برای جذابیت عکس های طلا و جواهر از مدل استفاده کنید.

در بسیاری از مواقع اگر طلا و جواهرات به کمک حضور مدلینگ و در زمان استفاده در دست، گردن و گوش قرار بگیرند، جذابیت بسیار بیشتری برای مخاطب خواهند داشت.

شما می‌توانید برای اینکه عکس‌های بهتری از جواهرات بگیرید، با مدل‌ها موفق در این سبک‌ها در ارتباط باشید و دو ژانر عکاسی مدلینگ و عکاسی جواهرات را باهم ترکیب کنید.

ما در مقاله ای به آموزش عکاسی مدلینگ پرداخته ایم که می‌توانید آن را مطالعه فرمایید.

آموزش عکاسی مدلینگ طلا و جواهرات

10- تصاویر طلا و جواهرات را ویرایش کنید.

در نهایت پس از اتمام عکاسی با توجه به نکات ذکر شده، می‌توانید به سراغ ویرایش تصاویر گرفته شده به کمک نرم‌افزارهای گرافیکی بروید.

به کمک ابزار ادیت تصاویر، شما می‌توانید لکه‌ها و سایه‌های اضافی که در تصویر جواهرات افتاده‌اند را حذف کنید.

همچنین می‌توانید کادربندی تصاویر ثبت شده را اصلاح کنید و اگر تصویر نهایی نیاز به تنظیم مجدد نوردهی و کنتراست دارند نور عکس را نیز تصحیح کنید.

ادیت و ویرایش عکس طلا و جواهرات

نیاز عصر حاضر به آموزش عکاسی تبلیغاتی از طلا و جواهرات

همان طور که می‌دانید در سال‌های اخیر خرید و فروش بر بستر اینترنت و فضای مجازی بسیار رواج پیدا کرده است و کسب و کارهای مرتبط با طلا و جواهرات هم از این قاعده مستثنی نیستند.

در دنیای تجارت آنلاین، رقابت بسیار زیادی جهت جلب توجه مشتریان وجود دارد، به همین دلیل است که امروزه تولید محتوای تصویری از محصولات در اغلب کسب کارها، امری حیاتی‌ گردیده است. یعنی عکاسی تبلیغاتی به یکی از شاخه های پرتقاضا تبدیل شده است.

تصویر یک محصول اولین تاثیری است که مشتریان در فضای خرید و فروش آنلاین، از آن محصول دریافت می‌کند.

همچنین باید توجه داشت که خرید اینترنتی محصولات لوکس مانند طلا و جواهرات گران‌بها به دلیل هزینه بالا و تنوع زیاد نیاز به جلب اعتماد به دلیل بنابراین عکاسی حرفه‌ای از جواهرات برای فروشگاه‌های آنلاین بسیار اهمیت دارد و عکاسانی که بتوانند عکس‌هایی با کیفیت و با توجه به جزئیات، در این حوزه ثبت کنند محبوبیت بالایی خواهند داشت.

تصاویر با کیفیت پایین می‌توانند باعث شود مشتریان به سرعت به سراغ رقبا بروند بدون اینکه نگاه دیگری به محصولات شما بیندازند.

در مقابل، تصاویر با کیفیت بالا که رنگ، بافت و طراحی جواهرات را به درستی نشان می‌دهند، می‌تواند به ایجاد اعتماد مشتری و افزایش فروش کمک کند. در نتیجه، عکاسی حرفه‌ای از جواهرات نقش موثر در موفقیت فروشگاه‌های آنلاین دارد.

ترکیب دانش فنی و مهارت‌های خلاقانه در عکاسی از طلا و جواهرات، تصاویری ارائه می‌دهد که نه تنها محصول را به خوبی به تصویر می‌کشند، بلکه واکنش‌های عاطفی را در بین بیننده ایجاد می‌کند و این به فروش محصولات کمک می‌کند و در نتیجه تاثیر بزرگی در تبلیغات و بازاریابی دارد.

آموزش کامل عکاسی از طلا و جواهرات در استودیو ساترین

خلاصه نکات آموزش عکاسی از طلا و جواهرات

تا اینجای کار سعی کردیم نکات آموزش عکاسی از طلا و جواهرات را بیان کنیم و امیدواریم فرای شما مفید بوده باشد.

عکاسی حرفه‌ای از طلا و جواهرات نقش بسیار مهمی در تبلیغات و بازاریابی محصولات دارد. تصاویر عکاسی‌ شده‌ می‌توانند تاثیر بسیار زیادی بر جلب توجه مشتریان و ایجاد اعتماد آن‌ها داشته باشند.

استفاده از ابزارهای حرفه‌ای و نرم افزارهای پیشرفته در عکاسی از جواهرات، می‌تواند کیفیت تصاویر نهایی را افزایش داده و موجب افزایش فروش و موفقیت کسب و کارهای فعال در این حوزه شود.

بنابراین، افزایش مهارت عکاسان و آموزش عکاسی از طلا و جواهرات، علاوه بر بهبود عملکرد عکاسان، یکی از قدم‌های ضروری برای رشد و توسعه مشاغل مرتبط با انواع جواهرات است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا