فهرست عناوین محتوا

آموزش کامل عکاسی از محصول برای اینستاگرام

در این مطلب، از سری مطالب مجله اینترنتی ساترین تصمیم داریم در مورد عکاسی از محصول برای اینستاگرام صحبت کنیم. سعی داریم تمامی نکات و ترفندهایی که باید در این باره یاد بگیرید را برای شما قرار دهیم.

این روزها با افزایش محبوبیت و تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی به ویژه اینستاگرام، این اپلیکیشن علاوه بر جنبه سرگرمی به محلی برای معرفی و کسب درآمد بسیاری از مشاغل نیز تبدیل شده است. عکاسی از محصول برای اینستاگرام نیز امروزه بسیار پر تقاضا است.

بنابراین آن چنان تفاوتی ندارد که شما صاحب یک برند معتبر و دارای کسب و کاری بزرگ و با قدمت باشید یا به تازگی ایده به راه انداختن یک کسب و کار جدید و کوچک را در ذهن خود دارید؛ در نهایت برای فعالیت در پلتفرم اینستاگرام نیاز به تولید محتوای تصویری خواهید داشت.

بهتر است دراین فضا محتوای تصویری منتشر شود که به خوبی محصول یا خدمتی که شما به مشتریان خودارائه می‌دهید را معرفی کند و افراد را برای خرید آن کالا یا خدمت متقاعد کند. عکاسی از محصول برای اینستاگرام زیاد پیچیده نیست، حتی با گوشی هم می‌توان آن را انجام داد ولی هر چقدر از تجهیزات حرفه ای تر در این باره استفاده شود، نتایج حرفه ای تر هم رقم خواهد خورد.

در این نوع خرید و فروش که در بستر اینترنت و صرفا با به نمایش گذاشتن عکس و فیلم از محصول افراد برای خرید اقدام می‌کنند، عکاسی از محصولات شما مهم‌ترین عامل در فروش آن محصولات خواهد بود.

بنابراین طبیعی است که صاحبان کسب و کارهای کوچک و بزرگی که در اینستاگرام فعالیت می‌کنند یا به تازگی می‌خواهند فعالیت خود را آغاز کنند؛ دغدغه‌ی عکاسی محصول برای اینستاگرام برند و حرفه خود را داشته باشند.

عکاسی از محصول برای اینستاگرام

زیرا در پلتفرم اینستاگرام محتوای تصویری یا عکس محصول و نحوه معرفی آن است که موفقیت حرفه شما و در نهایت میزان فروش بیشتر آن محصول را رقم خواهد زد.

آموزش عکاسی از محصول برای اینستاگرام با موبایل

طبق آمار جهانی منتشر شده، بیشتر از 90 درصد کاربران پلتفرم اینستاگرام به وسیله‌ی گوشی موبایل خود در این فضا فعالیت دارند و یکی از دلایل اصلی ترغیب افراد برای فروش محصول در این شبکه اجتماعی، کاربری و دسترسی راحت تر است، چون‌که اغلب افراد جامعه می‌توانند در هر کجا به آن دسترسی داشته باشند.

شاید شنیده باشید که برای آغاز فروش اینترنتی محصولات خود، کافی است دوربین تلفن همراه خود را باز کنید و با استفاده از آن، از محصول مورد نظر خود عکس بگیرید و در این فضا منتشر کنید!

اما توجه داشته باشید که با حرفه‌ای شدن افراد در هر کسب و کار، تخصصی شدن مهارت عکاسی و وجود سلیقه‌های مختلف لازم است که همواره به روز باشید و به دنبال راه و روش‌های جدید عکاسی از محصول برای اینستاگرام باشید تا بتوانید در این فضا از رقبای خود سبقت بگیرید.

اولین مورد برای یادگیری و آموزش عکاسی از محصول برای اینستاگرام، شناخت و آگاهی از نیاز مخاطب و خریداران آن محصول است.

زیرا اگر بدانید که محصولات شما قرار است کدام یک از نیازهای مشتریتان را به چه نحوی برطرف کند، در نوع، تعداد و جزئیات عکسی که می‌گیرید موثر است.

در مورد بعدی هنگامی که خودتان را به جای مخاطب و مشتریان محصولات خود قرار دهید، در می‌یابید که دوست دارید عکس‌های واقعی و دقیقی از محصول ببینید تا بهتر آن محصول را تصور و انتخاب کنید و در نهایت این انتخاب خود را به یک خرید آنلاین تبدیل کنید.

شاید تا به این لحظه احساس کرده باشید که عکاسی برای اینستاگرام کاری پیچیده و تخصصی است، اما در ابتدای کار می‌توانید با یادگیری نکات مهم عکاسی و استفاده از آن‌ها در هنگام عکس گرفتن از محصولات خود عکس‌های خوب و جذابی بگیرید.

به طور کلی برای عکاسی تبلیغاتی اینستاگرام به

  • دوربین
  • منبع نور
  • پس زمینه یا بکگراند
  • سه پایه

نیاز داریم.

اگر در آغاز راه هستید و هنوز کسب و کار گسترده‌ای ندارید لازم نیست برای تجهیزات و وسایل عکاسی از محصول برای اینستاگرام هزینه‌های سنگینی پرداخت کنید زیرا می‌توانید با دوربین گوشی موبایل و فضایی با نور مناسب به کمک مهارت خود عکس‌های خوبی بگیرید.

عکاسی محصول برای پست و استوری اینستاگرام

در صورتی که کسب و کار حرفه‌ای و بزرگی دارید و برای فعالیت در اینستاگرام خودتان باید از محصولات به صورت تخصصی عکاسی کنید، می‌توانید تجهیزات تخصصی‌تر (منبع نور مصنوعی) و پایه دوربین و پس زمینه‌های متناسب با فضا و محصولاتی که دارید، تهیه کنید تا خروجی عکاسی شما عکس‌های حرفه‌ای‌تر و با کیفیت‌تری باشد.

حال به بررسی دقیق و جزئی‌تر این تجهیزات و کاربرد آن‌ها در عکاسی از محصول برای اینستاگرام می‌پردازیم.

دوربین مناسب برای عکاسی محصول اینستاگرام

بیشتر محتوایی که امروزه در فضای اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود، توسط گوشی موبایل افراد تهیه شده است و چون اغلب مخاطبان هم در گوشی‌های خود این محتوا را مشاهده می‌کنند؛ می‌توان گفت کیفیت خوب و قابل قبولی دارد.

به عبارتی می‌توان می‌توان گفت برای انتخاب دوربین دو راه دارید: یکی استفاده از دوربین‌های عکاسی حرفه‌ای و دیگری دوربین‌های گوشی موبایل.

در این بین بودجه، کیفیت مورد نیاز، دسترسی و نیاز شما تعیین کننده نوع دوربینی است که تهیه می‌کنید؛ که در حال حاضر کیفیت دوربین بسیاری از گوشی‌های موبایل هم به حد بسیار خوبی رسیده است.

ولی هیچ چیزی دوربین عکاسی نمی شود. اگر شما به دنبال عکس هایی با کیفیت بالاتر، شارپ تر و تبلیغاتی تر هستید، دوربین عکاسی به علت بزرگ تر بودن سنسور و دریچه دیافراگم و همچنین اعمال تنظیمات حرفه ای تر گزینه بهتری به شمار می رود.

عکاسی برای اینستاگرام

همچنین شما می توانید این عکاسی را به افراد حرفه ای برون سپاری کنید. اگر هم هزینه عکاسی از محصول برای اینستاگرام برایتان مهم است، می توانید افرادی را پیدا کنید که با قیمت کمتر، این کار را برای شما انجام می دهند.

“استودیو ساترین، با داشتن تجهیزات مختلف عکاسی و فیلمبرداری، صفر تا صد عکاسی از محصولات شما را برای اینستاگرام بر عهده می گیرد. “

اجرای نورپردازی درست برای عکاسی اینستاگرام

دو نوع منبع نوری که در هنگام هر سبک عکاسی از آن‌ها استفاده می‌شود، نور طبیعی و نور مصنوعی است.

نور طبیعی یا نور روز همان نور خورشید است که با توجه به فضای عکاسی در دسترس همه قرار دارد و بهترین حالت استفاده از نور طبیعی برای عکاسی از محصول، استفاده از این نور در فضای باز است.

نور طبیعی برای عکاسی از انسان، پوشاک، خوراکی ها، مبلمان و همه وسایلی که نیاز است مخاطب شما رنگ و ظاهر طبیعی و واقعی آن را ببیند بیشتر استفاده می‌شود.

اجرای نورپردازی درست برای عکاسی اینستاگرام

اما انتخاب این نوع منبع نور در بسیاری از مواقع افراد را محدود می‌کند که عکاسی از محصول خود را در ساعت‌های خاصی از روز و در فضای باز انجام بدهند و ممکن است در بعضی از مواقع ویژگی‌های محصول این فرصت را از شما بگیرد و لازم باشد تا از نورهای مصنوعی هم برای عکاسی استفاده کنید.

ابزارهایی مانند: لایت باکس، رینگ لایت، فلاش‌های نوری و لامپ‌های بزرگ از مواردی هستند که به عنوان منبع نور مصنوعی در هنگام عکاسی استفاده می‌شوند که هر کدام با توجه به ویژگی‌های خاص خود، کاربردهای مختلفی هم دارند. شما هم می توانید برای عکاسی از محصول برای اینستاگرام از این ابزارها بهره مند شوید.

به طور کلی نوع، حجم و اندازه محصول مورد نظر شما برای عکاسی تعیین می‌کند که شما از کدام ابزار و تجهیزات برای نورپردازی مصنوعی استفاده کنید.

  • رینگ لایت برای عکاسی از محصول در اینستاگرام

در اغلب موارد برای عکاسی و فیلم برداری از نمایی نزدیک به کالا و یا برای نمایش بهتر چهره افرادی که جلوی دوربین می‌آیند از رینگ لایت‌ها که لامپ‌های حلقه‌ای مانند هستند، استفاده می‌شود.

رینگ لایت‌ها با مدل‌های متنوع و سایزهای مختلفی که دارند می‌توانند برای عکاسی از محصولات مختلف ابزارهای بسیار کاربردی و به صرفه‌ای باشند.

در بسیاری از رینگ لایت‌های پایه دار قسمتی هم برای قرار گرفتن گوشی موبایل تعبیه شده است که شما با تهیه این نوع رینگ لایت‌ها از خرید پایه نگهداره گوشی و منبع نور بی‌نیاز خواهید شد.

  • لایت باکس برای عکاسی از محصول در اینستاگرام

سفید یا یک دست بودن پس زمینه در بسیاری از سبک‌های عکاسی یک امر مهم و غیر قابل اجتناب است؛ زیرا هنگامی که بکگراند یا پس زمینه عکاسی شما ساده و یک رنگ باشد، محصولتان به خوبی نمایش داده می‌شود و توجه مخاطب به خوبی جلب محصول می‌شود.

لایت باکس به ابزارهای جعبه مانند گفته می‌شود که یک طرف آن‌ها باز است و در قسمت‌های بالایی محلی برای ورود نورهای مختلف دارند.

هنگامی که محصول خود را درون این جعبه قرار دادی و نورپردازی مناسب را انجام دهید از سمتی که باز است می‌توانید از محصول خود عکاسی کنید.

لایت باکس یا چادر نور در ابعاد و رنگ‌های مختلف و در مدل‌های نوردار و بدون منبع نور در بازار عرضه می‌شوند و د راغلب مواقع برای عکاسی از محصولاتی با سایزهای کوچک و ظریف تا متوسط بسیار کاربرد دارند.

نورپردازی برای عکاسی محصول در اینستاگرام

  • فلاش‌های نوری برای عکاسی از محصول در اینستاگرام

فلاش‌های نوری که یکی از تجهیزات حرفع‌ای برای عکاسی به شمار می‌آیند انواع مختلفی مانند فلاش‌های استودیویی و بزرگ، فلاش پرتابل یا قابل حمل و فلاش اکسترنال یا خارجی دارند.

این نوع منبع نور برای نورپردازی در عکاسی از محصول برای اینستاگرام نسبت به دیگر ابزارهایی که معرفی کردیم، انتخابی حرفه‌ای‌تر است و استفاده درست از این ابزار نیازمند مهارت و تخصص بیشتر، فضای کافی و مناسب، دوربین حرفه‌ای‌تر و دیگر تجهیزات عکاسی مانند رفلاکتور است.

سه پایه نگهدارنده برای عکاسی از محصول برای اینستا

شاید در ابتدا باور نکنید که پایه نگهدارنده یا سه پایه چه تاثیرمهمی در تصویری که از محصول مورد نظرتان می‌گیرید دارد.

استفاده از پایه نگه دارنده موبایل یا دوربین در زمان عکاسی از محصول برای اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا یک تصویر واضح، با زاویه‌ی ثابت و دلخواه بدون لرزش دست و دوربین داشته باشید و نگران تار شدن عکس محصول خود نباشید.

پایه‌های دوربین هم مانند دیگر ابزارهای عکاسی انواع مختلف و متنوعی دارند که باید با توجه به کاربرد و ویژگی‌هایی که دارند آن‌ها را انتخاب کنید.

برای خرید پایه‌ها به نوع عکاسی و محصولاتی که دارید توجه داشته باشید؛ به طور مثال اگر محصولات شما به صورتی است که تنوع و تعداد زیادی دارد و لازم است دوربین را در یک زاویه ثابت تنظیم کنید و تعداد زیادی عکس از آن تهیه کنید، بهتر است برای این ابزار بودجه قابل توجه‌ای در نظر بگیرید تا مدل مرغوب آن را تهیه کنید.

عکاسی محصول برای اینستاگرام

نکات و ترفندهای مهم عکاسی از محصول برای اینستاگرام

پس از فراهم کردن تجهیزات مناسب، مهارت و اطلاعات شما در عکاسی برای اینستاگرام، موضوعی کلیدی و قابل توجه است که به راحتی قابل یادگیری و اجراست.

کیفیت عکس برای نمایش آن بسیار حائز اهمیت است!

کیفیت عکسی که از محصول خود می‌گیرید علاوه بر اینکه جزئیات بهتری از محصول را به نمایش می‌گذارد، تاثیر بسیار بیشتری در ذهن مخاطب شما می‌گذارد و این موضوع می‌تواند باعث اعتمادسازی و فروش محصول شود.

برخی از افراد تصور می‌کنند که تنها با عکاسی صنعتی و حرفه‌ای می‌توان در این فضا رقابت کرد و به فروش و جذب بیشتر دست یافت؛ اما با نگاهی به بسیاری از کسب و کارهای پر رونق در اینستاگرام در می‌یابیم که نوع محتوا و کیفیت آن در بسیاری از موارد موفق‌تر از نمونه‌های ژورنالی است.

از وسایل تزئینی برای عکاسی دکوراتیو می توان بهره برد.     

استفاده از عناصر تزئینی در هنگام عکاسی از محصول برای اینستاگرام، برای پر کردن فضاهای خالی و ایجاد یک قاب زیبا برای عکاسی می‌تواند تا حد زیادی در جلب توجه مخاطب در فضای رنگارنگ اینستاگرام موثر باشد.

در انتخاب این المان‌ها توجه داشته باشید که اندازه و نحوه نمایش آن‌ها در تصویر از سوژه اصلی بزرگ‌تر نباشد و حتما مرتبط با محصول، فصل یا حوزه کاری شما باشد.

نکات عکاسی از محصول برای اینستاگرام

از رقبای خود در عکاسی محصولات ایده بگیرید.

رقبای خود را بشناسید و برای عکاسی از محصول برای اینستاگرام از آن‌ها ایده بگیرید اما کار مشابه و کپی شده به مخاطب خود تحویل ندهید!

فضای اینستاگرام به صورتی است که اگر مخاطب شما به دنبال محصولی که شما دارید بگردد با دنیایی از تنوع و فروشنده مواجه خواهد شد.

بنابراین شما باید با عکسی که از محصول خود منتشر کردید و میزان اطلاعاتی که از آن محصول به مخاطب خود می‌دهید او را متقاعد کنید که در بین همه فروشندگان شما را انتخاب کند و این امر در ابتدا تنها به وسیله عکسی که از محصول گرفته‌اید و حسی که با دیدن آن عکس در او ایجاد کرده‌اید اتفاق می‌افتد.

عکس‌های جذاب و خوب از محصول می‌توانند مانند یک بازاریاب حرفه‌ای برای کسب و کار شما عمل کنند و با جذب مشتریان بیشتر شما را به فروش بهتر و بیشتری برسانند.

در نتیجه هر چه زمان و هزینه بیشتری برای عکاسی از محصول در اینستاگرام داشته باشید، بازاریابی بهتر و فروش بیشتری هم خواهید داشت.

پرسونای مخاطب خود را تعیین کنید

شناخت گروه سنی و جنسیت مخاطبان محصولی که شما ارائه می‌دهید هم در نوع عکاسی و محتوایی که می‌خواهید منتشر کنید نیز تاثیر دارد.

به طور مثال خانم‌ها بسیار بیشتر از آقایان در خریدهای خود جزئی نگری و دقت دارند؛ بنابراین برای محصولاتی که ویژه خانم‌ها است بهتر است از زاویه‌های مختلف، نمای دور و نزدیک، جزئیات محصول و با نور طبیعی برای نمایش دقیق رنگ‌ها عکاسی کنید.

یا در صورتی که مخاطبان محصول شما گروه سنی نوجوانان و جوانان هستند استفاده از ترندهای روز، المان‌ها و اکسسوری‌های جذاب در هنگام عکاسی از محصول به شما در جلب توجه این گروه سنی بسیار کمک خواهد کرد.

ابعاد درستی از تصویر داشته باشید.

به ابعاد عکس و وضوح محصول خود در تصویر توجه داشته باشید، زیرا مخاطبان شما عکس محصول شما را در گوشی موبایل خود می‌بینند و عکسی که از محصول خود منتشر می‌کنید باید در سایز متناسب و استاندارد با این پلتفرم باشد.

در صورتی که نیاز است عکس‌هایی که از محصول خود تهیه کرده‌اید را به سایزهای متناسب با اینستاگرام دربیاورید، از اپلیکیشن‌های ادیت تصاویر استفاده کنید و عکس‌ها را قبل از انتشار به سایز مناسب دربیاورید.

هم چنین به وضوح و رزولوشن عکس‌های اینستاگرام هم توجه داشته باشید و کافی است بدانید عکس‌ها برای اینستاگرام لازم است حداقل رزولوشنی برابر با 72dpi نیاز دارند.

سعی کنید از رنگ ها در عکاسی بیشتر بهره ببرید.

موضوع رنگ‌ها در اینستاگرام هم امری مهم است و توصیه ما به شما این است که در هنگام عکاسی از محصول با موبایل برای اینستاگرام تنظیمات اولیه مربوط به نور و کنتراست دوربین موبایل خود را بلد باشید تا بتوانید خروجی بهتر و نزدیک‌تری نسبت به واقعیت محصول داشته باشید.

آموزش عکاسی برای اینستاگرام

در هنگام عکاسی از محصول‌هایی که رنگ آن‌ها در خرید و تصمیم مشتریان شما موثر است از فیلترهای نور غیر طبیعی و مصنوعی استفاده نکنید.

در صورتی که در زمان عکس گرفتن از محصول خود این تنظیمات را اعمال نکردید می‌توانید بعد از عکاسی به کمک قابلیت ادیت گوشی موبایل خود یا به کمک دیگر ابزارهای ادیت، عکس محصول خود را اصلاح کنید.

هم چنین به تناسب بین رنگ ها در تصویر توجه کنید و سعی کنید گاهی با ایجاد تضادهای رنگی معقول به کمک عناصر دکوری و یا تنوع رنگی خود محصول، از ایجاد یک کادر یکنواخت و کسل کننده جلوگیری کنید.

حتما در عکاسی از ترکیب بندی استفاده کنید.

ترکیب‌بندی عکس در عکاسی از محصول برای اینستاگرام هم در جذب توجه مشتریان شما موثر است، به این صورت که شما با یادگیری روش‌های شماده اما کاربردی ترکیب‌بندی تصویر نهایی بسیار جذابی را به مخاطب خود نمایش دهید.

از قوانین مهم عکاسی برای کادر بندی استفاده نمایید.

قانون اعداد فرد و قانون یک سوم دو تکنیک معروف کاربردی برای ترکیب‌بندی هستند.

در قانون اعداد فرد عکاسان بر این عقیده‌اند که وقتی محصولات با تعداد فرد در تصویر به نمایش گذاشته می‌شوند جذابیت بیشتری نسبت به تعداد زوج دارند.

آموزش کادر بندی برای عکاسی از محصول

برای قانون یک سوم هم می‌توانید به صورت فرضی یا با فعال کردن قابلیت خطوط شطرنجی که به صورت دو خط عمودی و دو خط افقی در صفحه نمایان می‌شوند، تصاویر جذاب‌تری ثبت کنید.

در این تکنیک که صفحه دوربین شما به ۹ قسمت تقسیم می‌شود، شما باید به صورتی کادربندی کنید که محصول مورد نظر فقط یک سوم از کل کادر شما را اشغال کند و باقی فضا خالی باشد یا با المان‌های مرتبط پر شود و تصویر نهایی به دلیل عمقی که در تصویر با این تکنیک ایجاد می‌شود بسیار جذاب خواهد بود.

از مدلینگ برای عکاسی هم غافل نشوید.

استفاده از سوژه‌های انسانی برای عکاسی از محصول در اینستاگرام به شما کمک می‌کند تا مخاطبان بیشتری به خود جلب کنید؛ به ویژه اگر بتوانید در آن عکس توانسته باشید نحوه استفاده از آن محصول را نیز به تصویر بکشید.

به طور مثال برای عکاسی از زیورآلات و پوشاک بهترین و موثر‌ترین راه نمایش آن‌ها به کمک مدل‌های انسانی است و هنگاهی که مخاطب شما این نوع محصولات را در تن و هنگام استفاده می بیند؛ علاوه بر تصور بهتر محصول، با سرعت بیشتری برای خرید اقدام می کند.

ویرایش اصولی عکس ها حیاتی است.

بعد از اینکه کار عکاسی محصولات به پایان رسید، حتما آنها را باید ویرایش کنید. ویرایش از نظر رنگ، کنتراست و دیگر موارد، باعث افزایش جذابیت محصول خواهد شد که توصیه می کنیم آن را جدی بگیرید.

جمع بندی و سخنان پایانی

در نهایت به طور خلاصه می‌توان گفت که در عکاسی از محصول برای اینستاگرام در کنار رعایت نکات فنی که مربوط به دوربین و تجهیزات عکاسی است، مهارت و خلاقیت عکاس است که در خلق تصاویر جذاب و معرفی کامل محصول موثر است.

تا اینجا برای شما از آموزش عکاسی محصول برای اینستاگرام گفتیم و امیدواریم که این مطالب برای شما مفید واقع شده باشد.

استودیو ساترین، به عنوان یکی از حرفه ای ترین و مجرب ترین گروه های عکاسی در تهران، می تواند صفر تا صد عکاسی از محصولات شما را بر عهده بگیرد. اینگونه دیگر دغدغه عکس محصولات برای بارگذاری در شبکه های اجتماعی شما را نگران نخواهد کرد. چون از ابتدا تا انتها این کار بر عهده استودیو ساترین خواهد بود.

پس توصیه می کنیم که عکاسی از محصول برای اینستاگرام را بر عهده استودیو ساترین و تیم مجرب و متخصص آن بسپارید تا در کوتاه ترین زمان، تصاویر تمامی محصولات شما آنهم با قیمتی معقول و منصفانه آماده شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا