بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین کدام است؟

بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین کدام است؟ کدام مدل های گوشی سامسونگ دارای دوربین بهتری هستند؟ گوشی با دوربین با کیفیت و قیمت ارزان سامسونگ چی بخریم؟ اگر دوربین گوشی برایتان حائز اهمیت است، ما در این مقاله قصد داریم به معرفی بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین بپردازیم. همانطور که می‌دانید گوشی های سامسونگ در کل دنیا محبوب هستند و به خاطر داشتن رنج قیمتی، نسبت به محصولات اپل طرفداران بیشتری دارند. در واقع طیف وسیعی از گوشی های سامسونگ استفاده می‌کنند.

اگر دوربین گوشی برایتان مهم است، احتمالا جزء یکی از این دسته ها هستید:

  • یا علاقمند به عکاسی هستید و دوست دارید گوشی داشته باشید که امکانات خوبی برای عکاسی داشته باشد.
  • یا برای فیلمبرداری و عکاسی از محصولات و کسب و کار خود به یک گوشی باکیفیت از نظر دوربین احتیاج دارید.
  • یا اینکه در حوزه تولید محتوا و فضای مجازی مشغول به کار هستید و به یک گوشی خوب از نظر دوربین نیازمندید.

تصویر

در هر صورت، ما در اینجا برای شما بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین را معرفی خواهیم کرد. در یک مقاله به صورت کلی در مورد بهترین گوشی ها برای عکاسی و فیلمبرداری صحبت کرده ایم که برای اطلاعات بیشتر و همچنین آشنایی با بهترین گوشی ها از نظر دوربین در سایر برندها می‌توانید آن را مطالعه فرمایید.

گوشی های سامسونگ برای فیلمبرداری، عکاسی و به صورت کلی تولید محتوا از قیمت مقرون به صرفه تری برخوردارند. البته نمونه های پرچمدار گوشی سامسونگ از نظر دوربین کیفیت خارق العاده ای دارند و به خاطر زوم چندبرابر بدون افت کیفیت، توجه بسیاری از کاربران را به خود جلب کرده اند.

حالا ما در اینجا، بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین را در مدل ها و قیمت های مختلف، بررسی و خدمت شما معرفی خواهیم کرد. از همین رو، پیشنهاد می‌کنیم که تا انتها به پای این مطلب بنشینید و آن را مطالعه فرمایید.

معرفی بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین برای فیلمبرداری و عکاسی

قبل از معرفی مدل های گوشی سامسونگ با دوربین باکیفیت، در اینجا باید چند نکته را خدمت شما عرض کنیم. این نکات برای انتخاب بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین به شما کمک شایانی خواهد نمود. پس به خوبی آنها را به خاطر داشته باشید تا در موقع مناسب به کارتان بیاید:

  • ملاک برتری دوربین فقط تعداد پیکسل نیست. برخی از برندها و مدل های گوشی هستند که روی مقدار مگاپیکسل دوربین مانور می‌دهند. اگر چه این یکی از ملاک های کیفیت بالای دوربین است، اما تنها ملاک آن نیست. مگاپیکسل بالا برای عکاسی و فیلمبرداری باکیفیت لازم است اما کافی نیست. بنابراین باید دیگر پارامترهای دوربین گوشی نیز بررسی شود.
  • برخی از اعداد غیر واقعی هستند. برخی از اعداد و رقم هایی که در گوشی های موبایل ذکر می‌شوند، غیر واقعی هستند. پس گول ظاهر و تبلیغات را نخورید. برای این کار، پارامترهای مختلفی که در ادامه آنها را برای شما معرفی می‌کنیم بررسی و سپس اقدام به خرید نمایید.
  • قابلیت تصویربرداری در نور کم خیلی مهم است. برخی از گوشی ها فقط می‌توانند در نور کافی عکاسی باکیفیت انجام دهند ولی در شب یا نور کم مقدور نیست. این به خاطر عدم وجود سنسورهای تشخیص دهنده و تنظیم خودکار نوردهی در عکس است که یک پارامتر تعیین کننده در انتخاب بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین هم خواهد بود.

تصویر

برای انتخاب بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین، باید موارد زیر را بررسی کنید و با استفاده از آن کیفیت بالای دوربین برای شما محرز خواهد شد.

دریچه دیافراگم

یکی از مهمترین مواردی که باید در کیفیت دوربین گوشی موبایل بررسی شود، گشودگی دریچه دیافراگم است. طبیعتا هر چقدر دریچه دوربین بتواند بازتر باشد، تصاویر بهتری از سوژه خواهیم گرفت.

دریچه دیافراگم، در واقع به دو علت مهم است. یکی اینکه باعث ورود نور به سنسور می‌شود. دوم اینکه فوکوس یا عدم فوکوس روی سوژه را انجام می‌دهد.

طبیعتا هرچقدر دریچه دیافراگم بازتر باشد، نور بیشتری می‌رسد و ما تصاویری با کیفیت بالاتر ثبت خواهیم کرد. همچنین باز تر بودن دریچه دیافراگم کمک می‌کند تا عمق میدان را کاهش دهیم و تصاویری با فوکوس بیشتر و زمینه تارتر از سوژه ثبت کنیم.

مقدار دیافراگم را با نماد f نمایش می‌دهند. هر چقدر این عدد کمتر باشد، بهتر است.

تعداد مگاپیکسل

تعداد مگاپیکسل، کیفیت تصویربرداری ما را مشخص خواهد کرد. هر چقدر روبه جلو می‌رویم، مگاپیکسل دوربین های گوشی افزایش پیدا می‌کند تا هم کیفیت بالای تصاویر تضمین شود و هم درک رنگی محیط بهتر انجام گردد.

پس مگاپیکسل بالاتر، یکی از ملاک های دوربین باکیفیت را برای ما تیک خواهد زد.

تصویر

گستردگی فضای تصویر

برای عکاسی از منظره، نیازمند این هستیم که دوربین بتواند به صورت واید تصویربرداری کند. در بسیاری از گوشی های جدید که 3 ماژول دوربین در آن دیده می‌شود، یکی از آنها به عکاسی واید اختصاص می‌یابد که بسیار کاربردی است.

عکاسی با فرمت RAW

اگر پیش درآمدی بر عکاسی داشته باشید، می‌دانید که فرمت مورد قبول در این حوزه، فرمت RAW است. زیرا تصویر نهایی بدون دستکاری در رنگ، نور و غیره به ما می‌رسد، ضمن اینکه ویرایش آن راحت تر است.

کیفیت فیلمبرداری

یکی دیگر از ملاک های دوربین باکیفیت، این است که تا چه میزان رزولوشن برای فیلمبرداری را پشتیبانی می‌کند. بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین باید حداقل توانایی تصویربرداری فول اچ دی یا 4K را برای کاربران خود ارائه دهد.

بدین ترتیب هرگاه خواستید برای خرید گوشی موبایل اقدام کنید و دوربین برایتان مهم بود، سعی کنید اطلاعات مربوط به پارامترهای بالا را بررسی کنید و از این طریق، گوشی هایی که از نظر تصویربرداری باکیفیت تر هستند را انتخاب نمایید.

تصویر

حالا با این پیش گفتار به سراغ معرفی چند مدل گوشی سامسونگ خواهیم رفت که دارای ملاک های برتر از نظر تصویربرداری هستند.

1- گوشی سامسونگ گلکسی A54؛ مقرون به صرفه ترین انتخاب

سعی کردیم در معرفی بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین، به ترتیب از ارزان ترین تا گران قیمت ترین پیش برویم. از این رو شما راحت تر و بر اساس بودجه خود، تصمیم خواهید گرفت که کدامیک را انتخاب نمایید.

اولین مورد که عملکرد فوق العاده ای از نظر دوربین از خود به جای گذاشته است، گوشی سامسونگ گلکسی A54 است. این گوشی در محدوده قیمت 18 میلیون تومانی قرار گرفته است ولی به خاطر داشتن دوربین عالی، به یکی از ارزنده ترین ها برای خرید تبدیل شده است.

کیفیت تصاویر ثبت شده در شب و روز با استفاده از دوربین گوشی گلکسی A54، همه چیز را ثابت می‌کند.

اما چرا این گوشی برای تصویر برداری جزء بهترین گوشی های سامسونگ قرار گرفته است؟

تصویر

اولین مورد به حافظه ذخیره سازی آن بر می‌گردد. 128 گیگابایت فضا برای جا گرفتن عکس ها و فیلمبرداری با بالاترین کیفیت در دسترس است. همچنین یک رم 8 گیگابایتی در این گوشی وجود دارد که وظیفه پردازش دوربین در هنگام تصویربرداری را بر عهده دارد. البته پردازش کلی سیستم هم بر عهده رم است.

همچنین نمونه های دیگر این گوشی با رم 8 و حافظه 256 گیگابایتی عرضه می‌شوند.

سه ماژول دوربین در پشت گوشی تعبیه شده است که هر کدام کاربردهای متفاوتی برای تجربه کاربری بهتر، دارند.

دوربین اصلی واقع شده در پشت گوشی دارای کیفیتی نزدیک به 50 مگاپیکسل است. یک دوربین واید 5 مگاپیکسلی و یک دوربین پرتره 12 مگاپیکسلی برای عکاسی چند منظوره در کنار ماژول اصلی تعبیه شده اند.

زوم اپتیکال این گوشی قابلیت بزرگنمایی تا 5 برابر را بدون افت کیفیت فراهم می‌نماید.

همچنین دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی تعبیه شده در پنل جلوی گوشی، لذت تصویربرداری از خودتان را چند برابر خواهد کرد.

همچنین به خاطر استفاده از سنسورهایی که در تشخیص نور فعال هستند، عکاسی در شب برای ما راحت تر خواهد بود. این سنسورها در نور کم به صورت خودکار فعال می‌شوند و نوردهی تصویر را افزایش می‌دهند تا عکسی روشن تر داشته باشیم.

همچنین به خاطر پشتیبانی پیکسل ها از میلیون ها رنگ، تصویری زنده تر و با پویایی بیشتر ثبت خواهید کرد که تمامی رنگ ها به واقعیت نزدیک هستند.

برای فیلمبرداری باکیفیت از این گوشی آماده باشید. گوشی گلکسی A54، از فیلمبرداری 4K پشتیبانی می‌کند که با فعال کردن آن می‌توانید یک تصویربرداری حرفه ای و نزدیکی به دوربین های تخصصی داشته باشید.

همانطور که اطلاعات در مورد این گوشی گویای همه چیز هست، متوجه شدیم که بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین با قیمت مناسب، همین گوشی گلکسی A54 است.

این گوشی در بازار به وفور یافت می‌شود و اگر دارای بودجه محدودی هستید، همین گزینه کارتان را راه می‌اندازد.

2- گوشی سامسونگ گلکسی S21 FE

دومین گوشی سامسونگ از نظر دوربین که خدمت شما معرفی خواهیم کرد، یک گوشی با قابلیت فیلمبرداری حرفه ای تر از مورد قبلی است.

دارای حافظه 256 گیگابایتی است و در کنار آن یک رم 8 گیگابایتی وظیفه پردازش و اجرای برنامه ها و دوربین را بر عهده دارد.

ماژول دوربین سلفی آن 32 مگاپیکسل کیفیت دارد و می‌تواند تصاویری زنده و پویا را برای شما ثبت نماید. همچنین به خاطر دیافراگم گشوده، امکان تصویربرداری سلفی با پس زمینه تار هم فراهم است.

نکته مثبت این گوشی وجود یک ماژول دوربین تله فوتو است که امکان تصویربرداری پرتره را با کیفیت بالا فراهم می‌کند. این ماژول 8 مگاپیکسلی در کنار 2 ماژول دوربین اصلی و اولتراواید 12 مگاپیکسلی با دیافراگم قابل قبول، وظیفه تصویربرداری را بر عهده دارند.

تصویر

این گوشی از نظر ظاهری تا حدودی شبیه مورد قبلی است، اما به خاطر قابلیت هایی که دارد، قیمت بیشتری هم به خود گرفته است.

قابلیت فیلمبرداری 4K از دیگر قابلیت هایی است که این گوشی برای کاربران ارائه می‌کند.

شما می‌توانید از قابلیت دوربین پیشرفته برای دستکاری حرفه ای تر تنظیمات این گوشی نیز استفاده نمایید.

گوشی گلکسی S21 FE در رنج قیمتی بالای 20 میلیون تومان قرار دارد. اگر در بین این دو مورد شک دارید، ولی بودجه تان محدودتر است، ما گزینه قبلی یعنی گلکسی A54 را به شما توصیه می‌کنیم، چون تفاوت های بین دوربین این دو گوشی آنقدر فاحش نیست.

3- گوشی سامسونگ گلکسی S23 FE

یکی دیگر از مدل های بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین هم در دسته سری S قرار می‌گیرد.

256 گیگابایت حافظه برای ذخیره سازی فیلم ها و عکس های ثبت شده در دسترس است و قطعا تا سال های سال، گوشی شما پر نخواهد شد. همچنین یک رم 8 مگابایتی در آن وجود دارد که وظیفه اجرای برنامه ها و همچنین پردازش سریعتر آنها را دنبال می‌کند.

عملکرد گوشی سامسونگ S23 FE از نظر دوربین نسبت به مورد قبلی بسیار بهتر است و اختلاف ها نمایان می‌شود.

تصویر

همانند دو مورد قبلی، در این دوربین هم سه ماژول دوربین داریم که به صورت عمودی در پشت گوشی قرار گرفته اند. جالب است بدانید که از نظر ظاهر پشت گوشی، این مورد و مورد گلکسی A54 خیلی به هم شبیه هستند. از نحوه قرارگیری دوربین ها و فلش می‌توان شباهت های بین آنها را متوجه شد.

محدوده قیمت این گوشی بین 25 میلیون تومان است که بسته به عوامل مختلف، می تواند متغیر باشد.

یک ماژول دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی، یک دوربین اولتراواید 12 مگاپیکسلی و یک دوربین 8 مگاپیکسلی، مجموعه دوربین های این گوشی را تشکیل داده اند. همچنین یک دوربین با رزولوشن 10 مگاپیکسلی وظیفه تصویربرداری سلفی را به دوش می‌کشد.

این گوشی از قابلیت تصویربرداری 4K هم پشتیبانی می‌نماید.

4- گوشی سامسونگ Galaxy S23 Ultra

این گوشی جزء گوشی های پرچمدار سامسونگ است و در کیفیت دوربین در بین همه برندها حریف می‌طلبد. قیمت آن بالای 50 میلیون تومان است ولی با توجه به قابلیت هایی که دارد، واقعا با این قیمت ارزنده است.

4 ماژول دوربین در پشت این گوشی قرار گرفته اند که به شرح زیر هستند:

  • دوربین اصلی 200 مگاپیکسلی قدرتمند
  • دوربین اولتراواید 12 مگاپیکسلی
  • دوربین تله فوتو 10 مگاپیکسلی

همچنین دوربین سلفی آن 12 مگاپیکسل با پشتیبانی از فیلمبرداری 4K است.

تصویر

این گوشی به شما این امکان را می‌دهد که بتوانید با کیفیت 8K فیلمبرداری نمایید که فوق العاده است.

همچنین چیزی که خیلی شما را تحت تاثیر قرار خواهد داد، قابلیت زوم 10 برابری دوربین بدون افت کیفیت است.

جمع بندی و سخن پایانی

در اینجا ما 4 مدل از بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین را برای شما پیشنهاد کردیم که به ترتیب از ارزان ترین به گران ترین معرفی شدند.

امیدواریم از این مطلب به اندازه کافی استفاده برده باشید و بتوانید در انتخاب بهترین گوشی سامسونگ از نظر دوربین، از آن استفاده نمایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا