معرفی بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری

بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری چیست؟ بهترین گوشی ها از نظر دوربین کدامند؟ برای عکاسی و فیلمبرداری، چه گوشی بخریم؟ کدام گوشی ها دوربین قوی تری دارند؟ اگر مایل هستید تا پاسخ این سوالات را دریافت کنید، ما به صورت کامل به بررسی بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری خواهیم پرداخت و توضیح خواهیم داد که کدام یک از گوشی ها از نظر دوربین قوی تر هستند و در عکاسی و فیلمبرداری عملکرد بهتری دارند.

شاید 20 سال پیش، اگر کسی می‌خواست عکاسی یا فیلمبرداری انجام دهد، باید از دوربین حرفه ای استفاده می‌کرد. اما با پیشرفت چشمگیر تلفن های همراه، بدون دوربین هم می‌توان عکس حرفه ای گرفت. یعنی برای عکاسی و فیلمبرداری، حتما نیازی نیست که دوربین داشته باشید، یک گوشی هم می‌تواند کارتان را راه بیندازد. برخی از افراد هستند که برای فعالیت در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای تصویری، از گوشی خود استفاده می‌کنند، اما ممکن است کیفیت فیلمبرداری یا عکاسی به حد مطلوب نرسد. برای همین، بد نیست نگاهی به این لیست که دربرگیرنده بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری خواهد بود، بیندازیم.

امروزه برندهای مختلف، برای قدرت نمایی گوشی های تولیدی خود، روی عملکرد دوربین تمرکز ویژه ای گذاشته اند و این امر باعث شده است که ما گوشی های زیادی داشته باشیم که از نظر دوربین قوی هستند و می‌توانند فیلمبرداری حتی 4K را هم انجام دهند.

ما در این مقاله از مجله اینترنتی ساترین، قصد داریم بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری را معرفی کنیم. قطعا عملکرد این گوشی ها برای عکاسی حرفه ای و فیلمبرداری تبلیغاتی جهت انتشار در فضای مجازی، مناسب خواهد بود و می‌تواند یک گزینه برای انتخاب باشد.

معرفی بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری باکیفیت

در اینجا بررسی خواهیم کرد که بهترین گوشی از نظر دوربین کدام است و چندین مدل مناسب در این موضوع معرفی خواهیم کرد.

وقتی صحبت از کیفیت تصویربرداری گوشی همراه می‌شود، باید مولفه های زیادی را در کنار یکدیگر بررسی کرد و سنجید تا فهمید کدام گوشی برای فیلمبرداری بهتر است. برخی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که هر گوشی که دارای مگاپیکسل بالاتری بود، قطعا دارای کیفیت بیشتری است، در حالی که اینگونه نیست.

تصویر

کیفیت دوربین فیلمبرداری و عکاسی گوشی موبایل به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه به بررسی چند مورد از آنها خواهیم پرداخت:

 • دریچه دیافراگم. گشودگی دریچه دیافراگم در یک گوشی موبایل، تاثیر زیادی در کیفیت تصویربرداری خواهد داشت. بهترین گوشی از نظر دوربین، باید یک دریچه دیافراگم منعطف داشته باشد تا در مواقع مورد نیاز بتوان برای عکاسی با فوکوس بهتر اقدام نمود. ر واقع هرچقدر گشودگی دیافراگم بیشتر باشد، قابلیت ثبت تصاویر با پس زمینه تارتر را خواهیم داشت و بالعکس. در برخی از گوشی ها، با تکنیک های نرم افزاری پس زمینه تار می‌شود، اما بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری، گوشی است که بتواند با f پایین تصویربرداری کند، یعنی بازترین حالت دیافراگم که در گوشی های آیفون 13 و گلکسی S23 اولترا دیده می‌شود.
 • تعداد پیکسل ها. مورد بعدی که در کیفیت تصویربرداری گوشی موبایل تاثیرگذار است، تعداد واقعی پیکسل ها است. در برخی از گوشی ها، این مقدار بیشتر از مقدار واقعی نشان داده می‌شود. مثلا در برخی از گوشی ها ادعا می‌شود که تا 48 پیکسل کیفیت تصویربرداری دارند، در صورتی که هم اکنون بهترین دوربین های حرفه ای نیز بین بازه 24 تا 28 مگاپیکسل هستند. طبیعتا هر چقدر تعداد پیکسل واقعی بالاتر باشد، تصاویر ثبت شده از کیفیت بیشتری برخوردار خواهند بود. مقدار موثر پیکسل در گوشی های رده بالا از نظر دوربین بین 12 تا 21 مگاپیکسل هستند.
 • گستردگی فضای تصویربرداری. مهم است که تا چه محدوده ای از اطراف را می‌توان فیلمبرداری یا عکاسی کرد. برخی از دوربین های عکاسی دارای چند دوربین هستند تا بتوانند نمای گسترده تری به جهت عکاسی واید ارائه بدهند. این موضوع برای عکاسی و فیلمبرداری با کیفیت از نمای نزدیک، تاثیر مستقیم خواهد داشت.
 • مقدار زوم بدون افت کیفیت. مورد بعدی که ملاکی برای انتخاب بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری خواهد بود، مقدار زومی است که بدون افت کیفیت رقم می‌خورد. در بسیاری از اوقات، برای نزدیک شدن به سوژه، محدودیت هایی وجود دارد که با استفاده از زوم دوربین، می‌توان این مشکل را برطرف کرد و از فاصله دورتری تصویر دلخواه را ثبت نمود. در گوشی هایی که از نظر دوربین عملکرد بهتری دارند، تا چند برابر زوم بدون افت کیفیت را پشتیبانی می‌کنند.
 • عکاسی با فرمت RAW. برای عکاسی حرفه ای، معمولا بهترین فرمتی که وجود دارد، فرمت RAW است. عکاسی با این فرمت، خروجی را دقیقا مطابق همان چیزی که از دریچه لنز ثبت شده است، تحویل خواهد داد، ضمن اینکه امکان ویرایش تصاویری که با این فرمت هستند، راحت تر و حرفه ای تر است.
 • کیفیت فیلمبرداری. بهترین گوشی برای فیلمبرداری، باید قابلیت تصویربرداری باکیفیت 4K را فراهم نماید. این امکان در نمونه های رده بالای برندهای مشهور دیده می‌شود.

حالا با توجه به مولفه های بالا، چند مورد از بهترین گوشی ها برای فیلمبرداری و عکاسی را معرفی خواهیم کرد. شایان ذکر است که این گوشی ها، ممکن است برای خرید گران باشند، پس اگر واقعا شغلتان ایجاب می‌کند که یک گوشی با دوربین خوب داشته باشید و درآمد بالایی هم از این راه دارید، گزینه مقرون به صرفه تری در برابر دوربین خواهد بود.

1- گوشی موبایل گلکسی S23 اولترا

یکی از پرچمدارهای سامسونگ که در زمینه تصویربرداری دارای عملکرد فوق العاده ای است، گوشی گلکسی S23 اولترا است.

عملکرد دوربین های گوشی موبایل گلکسی S23 اولترا را می‌توان به عنوان سرآمد بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری دانست.

تصویر

از مشخصات دوربین این گوشی، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دوربین سلفی 12 مگاپیکسلی با دیافراگم 2.2 (2)
 • دارای دو ماژول دوربین برای عکاسی تله فوتو
 • قدرت زوم 10 برابری
 • 200 مگاپیکسل کیفیت ماژول اصلی دوربین

این دوربین، برای عکاسی حرفه ای و همچنین عکاسی های نجوم بسیار فوق العاده عمل می‌کند. برای عکاسی و فیلمبرداری در شب، نگران نباشید، دوربین S23 اولترا دارای سنسورهای زیادی برای تشخیص نور کم و جبران نوردهی دارد تا با کیفیت بیشتری بتوان عکاسی در شب را انجام داد.

به خاطر ویژگی هایی که ذکر کردیم، این گوشی در صدر لیست بهترین گوشی ها از نظر دوربین قرار گرفت. کیفیت فیلمبرداری در گوشی S23 اولترا برای تصویربرداری 4K مناسب است.

این گوشی موبایل در حال حاضر دارای قیمتی بیش از 60 میلیون تومان است، ولی نسبت به عملکرد فوق العاده ای که دارد، ارزنده خواهد بود.

یکی از مانورهای تبلیغاتی گلکسی S23 اولترا، زوم بدون عیب و نقص روی ماه است که تا حد قابل قبولی، تصویر باکیفیت و با جزئیات بالا از کره ماه ارائه می‌کند.

شاید بتوان گفت، بهترین گوشی از نظر دوربین، در حال حاضر گوشی S23 اولترا است.

2- آیفون 15 پرومکس

پرچمدار اخیر گوشی های اپل که متاسفانه در ایران رجیستر نمی‌شود، توانسته عملکرد فوق العاده در تصویربرداری داشته باشد. این مدل نسبت به نمونه های قبلی خود، تغییرات زیادی کرده است که یک مورد آن، تقویت دوربین ها و ارتقا عملکرد تصویربرداری است.

تصویر

از مشخصات فنی دوربین های آیفون 15 پرومکس، آگاه شویم:

 • دارای سه ماژول دوربین برای عکاسی اولترا واید، معمولی و تله فوتو
 • دوربین اصلی 48 مگاپیکسلی (F 1.78)
 • دوربین اولترا واید 12 مگاپیکسلی
 • دوربین تله فوتو 12 مگاپیکسلی (8)
 • زوم اپتیکال 5 برابری
 • دوربین سلفی 12 مگاپیکسلی (9)

آیفون 15 پرومکس نسبت به نمونه های هم رده خود، پیشرفت قابل توجهی در قسمت فیلمبرداری و عکاسی داشته است. بعد از گوشی گلکسی اس 23، آیفون 15 پرومکس را می‌توان بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری دانست. زوم 5 برابری بدون افت کیفیت در این گوشی تحسین برانگیز است و آن را به صدر انتخاب افرادی که با وسواس تصویربرداری می‌کنند، برده است.

اپل همیشه ثابت کرده است که تعداد پیکسل هایی که برخی ازشرکت ها اعلام می‌کنند، واقعی نیست. شاید تعداد پیکسل گوشی های آیفون کمتر باشد، اما کیفیت تصویربرداری آن چیز دیگری را می‌گوید.

اگر لرزش دست دارید، خبر خوب برای شما این است که وجود لرزشگیر اپتیکال تصاویر، امکان کاهش انتقال لرزش به دریچه دوربین ها را فراهم می‌کند تا تصاویری با لرزش کمتر و پویایی بیشتر ثبت نمایید.

اگر نور کافی نیست یا میخواهید تصویربرداری در شب انجام دهید، گوشی آیفون 15 پرومکس دارای تعداد زیادی سنسور تشخیص نور است که با فعال شدن آنها، جبران نوردهی برای عکاسی صورت می‌گیرد و می‌توانید تصاویری باکیفیت و زنده در شب ثبت نمایید.

اگر می‌خواهید عکاسی از محصول انجام دهید، به خاطر نقاط تشخیص فوکوس خودکاری که این گوشی دارد، می‌توانید بین عکاسی محصول با پس زمینه تار یا با عمق میدان بیشتر تصمیم بگیرید. همچنین با استفاده از این گوشی، می‌توانید جزئیات محصول را از زوایای مختلف به نمایش بگذارید به گونه ای که هر کس این تصاویر را ببیند، گمان می‌برد که با دوربین حرفه ای گرفته شده اند.

کیفیت فیلمبرداری 4K چیزی است که بسیار پیشرفته تر از نمونه های قدیمی آن شده است و لذت فیلمبرداری باکیفیت را برای شما فراهم می‌نماید.

3- گوگل پیکسل 8 پرو

گوگل، در زمینه تولید گوشی هم تا حدودی موفق عمل کرده است. فناوری های که در گوشی های این شرکت به کار می‌روند، به جهت بهبود رابط کاربری تا حد زیادی موفق عمل کرده اند. جدیدترین تولیدات گوگل با عنوان پیکسل روانه بازار می‌شوند که یک نمونه موفق آن که در تست های تصویربرداری موفق عمل کرده است، دوربین گوگل پیکسل 8 پرو است.

تصویر

وجود تراشه های قدرتمند برای استفاده در دوربین های گوگل پیکسل 8 پرو، نوید یک گوشی باکیفیت از نظر تصویربرداری را می‌دهند.

مشخصات دوربین های گوگل پیکسل 8 پرو، عبارتند از:

 • دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی (49)
 • دوربین تله فوتو 48 مگاپیکسلی (f/2.8)
 • دوربین سلفی 10.5 مگاپیکسلی (f/2.2)
 • قابلیت زوم اپتیکال 5 برابر

شاید به خاطر نحوه قرارگیری دوربین های گوشی موبایل پیکسل بتوان گفت این گوشی، می‌تواند وایدترین تصاویر را ثبت کند و در این زمینه هم موفق عمل کرده است. اگر به عکاسی منظره علاقه دارید، گوشی پیکسل 8 پرو، تصاویری گسترده با رنگ هایی جذاب به شما ارائه می‌کند.

غیر از عکاسی ، قابلیت های فوق العاده ای برای ویرایش تصاویر در این گوشی وجود دارد که می‌توانید برای جذابیت تصاویر، یک ادیت حرفه ای با ابزارهایی همچون قلم جادویی را اعمال نمایید.

شایان ذکر است که به کارگیری هوش مصنوعی برای تصویربرداری و ادیت بهتر، آن را از دیگر نمونه هایی که معرفی کردیم، متمایز کرده است.

قابلیت Pro Control، این امکان را به کاربر می‌‍دهد که بتواند تنظیمات حرفه ای تری برای عکاسی داشته باشد و مولفه هایی همچون اکسپوژر، ایزو، دیافراگم، سرعت شاتر و غیره را دستکاری کند.

همچنین پیکسل 8 پرو، عملکرد قابل قبولی در فیلمبرداری دارد و امکان تصویربرداری با کیفیت 4K را برای کاربران فراهم می‌کند.

4- سامسونگ گلکسی A54

چهارمین گوشی که در این لیست به عنوان بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری معرفی می‌شود، گوشی گلکسی A54 سامسونگ است که کیفیت قابل قبولی در دو قسمت عکاسی و فیلمبرداری از خود نشان داده است.

تصویر

این گوشی که دارای فضای ذخیره سازی 128 گیگابایتی است، یک رم 8 گیگابایتی برای پردازش بهتر برنامه ها و دوربین دارد که در نوع خود قابل قبول است.

مشخصات دوربین های سامسونگ گلکسی A54، به شرح زیر است:

 • دوربین اصلی 50 مگاپیکسلی (8)
 • دوربین واید 5 مگاپیکسلی
 • دوربین سلفی 32 مگاپیکسلی (2)
 • زوم 5 برابری اپتیکال

دوربین گلکسی A54 به خاطر دوربین سلفی قدرتمندی که دارد، لبرای تصویربرداری و ثبت خاطرات شیرین شخصی هم مناسب خواهد بود. ولی به طور کلی، تصویربرداری با دوربین های گوشی گلکسی آ 54، به خاطر استفاده از تراشه های قدرتمند و همچنین تعداد پیکسل بالا، لذت بخش خواهد بود.

استفاده از سنسور های تشخیص نور، امکان عکاسی را در شب و نور کم را با کیفیت بالا فراهم می‌کند و دیگر کاربر سوژه ها را به خاطر عدم نور کافی از دست نمی‌دهد. تصویربرداری در نور کم، با این گوشی فوق العاده است و تصحیح رنگ آن باعث می‌شود تا عکسهایی به زیبایی عکس های روز بگیرید.

همچنین به خاطر پشتیبانی از کیفیت 4k، می‌توانید فیلمبرداری باکیفیتی داشته باشید.

در بین گزینه های بالا، نمونه ای که اکنون معرفی کردیم، دارای قیمت مقرون به صرفه تری است. شایان ذکر است گوشی هایی که تحت عنوان بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری در اینجا معرفی شدند، پرچمدار هستند و نمونه های میان رده و مقرون به صرفه برای عکاسی و تولید محتوا نیز هستند که کیفیت خوبی دارند.

برای همین، این نوید را به شما می‌دهیم که در به روز رسانی های جدید این محتوا، از مدلهای میان رده و مقرون به صرفه که برای عکاسی و فیلمبرداری مناسب هستند هم پرده برداری کنیم.

جمع بندی و سخنان پایانی

بهترین گوشی از نظر دوربین را در این مقاله بررسی کردیم و طی آن، 4 مورد از بهترین گوشی هایی که عملکرد فوق العاده ای در تصویربرداری دارند، خدمت شما معرفی شدند.

اگر برای تولید محتوا، عکاسی محصول یا هر منظور دیگری نیاز به بهترین گوشی برای عکاسی و فیلمبرداری داشتید، این لیست می‌تواند به شما کمک کند. قابلیت هایی که این گوشی ها در پردازش تصاویر و همچنین فوکوس روی سوژه دارند، شما را از احتیاج به دوربین، بی نیاز می‌کنند.

همچنین توصیه می‌کنیم، اگر به یک گوشی با امکانات خوب برای تولید محتوا، عکاسی و فیلمبرداری احتیاج دارید، اما بودجه کافی ندارید، نگران نباشید، چون می‌توان با نمونه های ارزان تر هم عکس های خوبی گرفت. اگر مایلید یاد بگیرید چطور با گوشی موبایل می‌توان حرفه ای تصویربرداری کرد، مقاله ای تحت عنوان ” آموزش عکاسی محصول با موبایل به صورت حرفه ای ” را آماده کرده ایم که با مطالعه آن، قطعا مهارت های لازم برای عکاسی حرفه ای با گوشی را یاد خواهید گرفت.

در این صورت دیگر برای شما تفاوتی نخواهد داشت که دوربین های گوشی، چقدر حرفه ای باشند و چقدر کیفیت داشته باشند. مهارت شما، تصاویری ایده آل را پدید خواهد آورد که هر کسی آن را تحسین خواهد کرد.

امیدواریم به طور کلی، بتوانید کسب و کار پر رونقی داشته باشید و با استفاده از دوربین گوشی هایی که معرفی کردیم، تصاویر خوبی ثبت نمایید. تصویر خوب، تضمین کننده فروش اینترنتی بالا است، به خصوص که شبکه های اجتماعی بر محور تولید محتوای تصویری فعال هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا