فهرست عناوین محتوا

آموزش فیلمبرداری خط تولید

در این مقاله میخواهیم به آموزش فیلمبرداری خط تولید بپردازیم و توصیه می کنیم که حتما تا انتهای مطلب با ما همراه باشید. این نوع فیلمبرداری یک شاخه تخصصی در فیلمبرداری صنعتی است و به خاطر حساس بودن آن، نمی توان آن را سرسری گرفت.

اگر در صنعتی فعال هستید که تولید قلب و روح محصولات شماست و به دنبال روشی برای معرفی برند و هویت‌تان به جامعه می‌گردید در دسترس ترین گزینه برای شما استفاده از عکاسی صنعتی یا عکاسی تبلیغاتی است.

آموزش فیلمبرداری خط تولید با ارائه یک نگاه عمیق به فرآیندهایی که منجر به تولید محصولات می‌شوند، در برجسته کردن فناوری و نوآوری‌های شرکت شما و ایجاد اعتماد در بین مصرف کنندگان، بسیار موثر است.

چند عکس خوب به همراه ضبط چند فریم از روند تولید محصولات شرکت یا کارخانه اصلی ترین قدم برای شروع تبلیغات درست برند و محصولات شماست.

تبلیغاتی که از این طریق انجام دهید به شما این امکان را می‌دهد که خود را به عنوان یک تولیدکننده حرفه ای به مخاطبان خود معرفی کنید.

در آموزش فیلمبرداری خط تولید خواهیم گفت که شما از خود، نشان می‌دهید که تولید محصولات مختلف از نیازهای مشتری آگاهی دارید و تمامی پرسنل شما برای تکمیل فرایند تولید محصول، بسیار تلاش می‌کنند.

نمایش محتوا و جزئیات پشت صحنه تولید هر محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید، یکی از بهترین راه‌ها برای بازاریابی و ایجاد اطمینان به برند شماست .

افراد همواره دوست دارند بدانند در پس صحنه‌ی تولیدات شرکت‌ها چه اتفاقاتی می‌افتد و طی چه فرآیندهایی مواد اولیه به محصولات مختلف تبدیل می‌شوند؛ بنابراین فیلم و عکس‌های صنعتی که مرتبط با خط تولید هستند جذابیت مخصوص به خود را  دارند.

از طرفی شما می‌توانید با کمک یک تیم حرفه ای در عکاسی صنعتی، به وسیله عکاسی و فیلمبرداری اصولی و درست از خط تولید، کیفیت تولید، تنوع محصولات و  محیط کارخانه را به خوبی برای مخاطبان به تصویر بکشید.

شما با عکاسی صنعتی و  فیلمبرداری از خط تولید کسب و کار خود، به طور مستقیم برای افزایش اعتبار هویت تجاری خود قدم برداشته اید. زیرا یک محتوای تصویری خوب از محیط کسب و کار صنعتی شما می‌تواند حرفه‌ای بودن این واحد صنعتی را اثبات کند.

امروزه پروژه‌های عکاسی و  فیلم‌برداری از خط تولید به کمک تیم‌های تخصصی و استودیوهای مطرح انجام می‌شود و اغلب این محتواها با هدف بازاریابی و معرفی آن کسب و کار در رسانه‌های اجتماعی مانند: وب سایت، اینستاگرام و …  تولید می‌شوند.

تا به اینجا اهمیت این سبک از عکاسی و فیلمبرداری را مطرح کردیم و اگر شما هم از آن دسته عکاسانی باشید که به دنبال

آموزش فیلمبرداری از خط تولید کارخانه‌ها هستید، ما اینجاییم تا با بررسی نکات مهم در این سبک عکاسی به شما کمک کنیم.

آموزش فیلمبرداری خط تولید کارخانه به همراه نکات مهم

به طور کلی عکاسی و فیلمبرداری صنعتی در فیلمبرداری از ابزارها و تجهیزات کارخانه، محصولات نهایی کارخانه، نحوه برش، چگونگی عملکرد ماشین آلات تولیدی و … تعریف می‌شود.

در هنگام آموزش فیلمبرداری از خط تولید یا فیلمبرداری صنعتی، باید بتوانید اندازه واقعی سوژه‌های عظیمی که در خط تولید و  فضای بزرگ کارخانه وجود دارند را در کادر خود جای دهید؛ بنابراین به لنزهای قوی احتیاج دارید تا بتوانید به خوبی این وسعت را پوشش دهید.

شما به عنوان عکاس یا فیلمبردار در روند انجام پروژه‌های صنعتی باید بتوانید تمامی خواسته‌های مشتریان خود را به خوبی بشناسید و  برطرف کنید.

این موارد عبارتند از آگاهی شما از انتظارات کارفرما، هدفی که مجموعه تولیدی از فیلمبرداری دارد و مدت زمانی که شما اجازه حضور در محیط کارخانه دارید و همچنین مدت زمانی که برای ادیت نهایی و تحویل پروژه به کارفرما دارید.

حتما می‌دانید که فضای محیط‌های صنعتی و  کارخانه‌ها با دیگر محیط‌های کاری تفاوت‌های بسیاری دارند به همین دلیل روند انجام عکاسی صنعتی و فیلمبرداری از کارخانه نیز با دیگر سبک‌های عکاسی بسیار متفاوت است.

همان طور که می‌دانید ممکن است بسیاری از محیط‌های صنعتی از نظر ایمنی برای اعضای تیم عکاسی و تجهیزات عکاسی به طور کامل ایمن نباشد.

بنابراین توصیه می‌کنیم در صورت امکان، قبل از شروع پروژه از محیط کارخانه بازدید کنید و برای جای گیری اعضای تیم و تجهیزات عکاسی و فیلمبرداری برنامه ریزی کنید.

بسیاری از پلان‌های عکاسی و فیلمبرداری از موقعیت‌هایی است که نیروهای انسانی مشغول به کار و ماشین آلات تولیدی روشن هستند.

لذا برای فیلمبرداری از این موقعیت‌ها در درجه اول نیاز به هماهنگی کامل با پرسنل خط تولید دارید و همچنین باید از ایمن بودن شرایط اعضای تیم و تجهیزات اطمینان حاصل کنید.

در مقابل تعهداتی که شما به کارفرما برای انجام و تحویل به موقع پروژه فیلمبرداری از کارخانه دارید؛ کارفرما و مسئولین کارخانه هم باید متعهد شوند تا علاوه بر همکاری با اعضای تیم حافظ جان و سلامتی آن‌ها نیز باشند.

در آموزش فیلمبرداری از خط تولید لازم است نمونه کارهای زیادی در این حوزه مشاهده کنید و قبل از شروع پروژه به کارفرما نشان دهید و ایده بگیرید که بتوانید با الهام از نمونه‌ها، محتوایی با کیفیت و مطلوب تولید کنید که به انتظارات کارفرما نیز نزدیک باشد.

دانش و مهارت‌های مورد نیاز برای آموزش فیلمبرداری خط تولید و صنعت شامل جزئیات ریز و تخصصی بسیار زیادی است.

به طور مثال شما باید بتوانید در ابتدا پروژه را به درستی برای اعضای تیم خود و کارفرما تعریف کنید. سپس یک داستان و تئوری متناسب با جایگاه اقتصادی کارخانه، کارکنان، متریال‌های مورد استفاده در تولید و بودجه نهایی تهیه کنید.

نظافت محیط تولیدی و آراستگی پرسنل کارخانه در هنگام فیلمبرداری از خط تولید غیرقابل چشم پوشی است.

تمیزی محیط کارخانه‌ها و دستگاه‌ها از دیگر مواردی است که فراهم کردن آن کمی دشوار به نظر می‌رسد و نیازمند پیگیری شما و توجیه مسئولین است که باید بدانند هنگام عکاسی و فیلمبرداری از خط تولید اغلب دستگاه‌ها و محیط کارخانه پوشش داده می‌شوند و بهتر است از قبل، نظافت آن‌ها انجام شود و تمیز باشند.

عکس و فیلم از محیط صنعتی که نامرتب و کثیف باشد، خروجی باکیفیتی ندارد و نه تنها حس مطلوبی به بیننده منتقل نمی‌کند بلکه خود نوعی ضد تبلیغ برای آن کارخانه و محصولاتش است.

موضوع تمیزی و نظافت در هنگام عکاسی و فیلمبرداری صنعتی و تبلیغاتی علاوه بر محیط کارخانه و دستگاه‌ها شامل آراستگی لباس فرم و نحوه قرار گیری پرسنل کارخانه هم می‌شود.

نورپردازی صحیح و همراه داشتن تجهیزات لازم برای نورپردازی بهترین راه برای خلاص شدن از سایه‌هاست.

موضوع بعدی که قبل از انجام پروژه لازم است بررسی کنید، وضعیت تابش نور و نور پردازی محیط کارخانه است.

بررسی این موضوع به شما کمک می‌کند تا در صورت لزوم از قبل تجهیزات نورپردازی کاربردی را برای روز فیلمبرداری فراهم کنید.

زیرا در بسیاری از مواقع امکان دارد اجازه ایجاد تغییر در نورهای سالن‌ها و دستگاه‌های کارخانه را نداشته باشید و این موضوع می‌تواند در بسیاری از مواقع برای فیلمبرداری از خط تولید مشکل ایجاد کند.

سایه‌هایی که دستگاه‌های صنعتی در فضای کارخانه ایجاد می‌کنند باعث می‌شوند فضای داخلی کارخانه به خوبی نمایش داده نشوند و بهتر است از قبل برای حذف این سایه‌ها چاره ای اندیشیده باشید.

منطقی ترین کار در این مورد این است که خود عکاس و فیلمبردار نورپردازی صحیح صحنه‌ها را به کمک تجهیزات نورپردازی و کنترل تنظیمات دوربین‌ها انجام دهند.

همچنین در بسیاری از محیط‌های صنعتی که از تابش نور روز بهره می‌برند، کافیست برنامه ریزی روز عکاسی و فیلمبرداری به صورتی باشد که بتوان از نور طبیعی روز در بسیاری از پلان‌ها استفاده کرد.

استفاده از ابزارهای کمکی در عکاسی و فیلمبرداری، راه حل جدیدی برای حرفه ای‌هاست.

امروزه آموزش فیلمبرداری کارخانه در بسیاری از مواقع با آموزش فیلمبرداری با هلی شات عجین شده است.

استفاده از تجهیزات کمکی مانند هلی شات در این سبک از عکاسی صنعتی، امکان ضبط تصاویر بسیار خوبی از زوایای بالا به شما می‌دهد.

علاوه بر این با توجه به عظمت دستگاه‌های تولید استفاده از هلی شات در فیلمبرداری و عکاسی از خط تولید برای شما این امکان را فراهم می‌کند که از نقاط کور و غیر قابل دسترسی هم بتوانید فیلمبرداری کنید.

در نهایت پس از اتمام عکاسی و فیلمبرداری از خط تولید و کارخانه هنر و تجربه شما در ادیت و بهره گیری از نرم افزارهای ویرایش تصاویر و فیلم‌ها می‌تواند کیفیت خروجی نهایی را چندبرابر کند.

در بسیاری از مواقع شما با مهارتی که در ویرایش و ادیت داشته باشید می‌توانید به خوبی نواقصی که ناخواسته در حین فیلمبرداری و عکاسی ایجاد شده است را رفع کنید.

سخن پایانی

امیدواریم از این مقاله که درباره آموزش فیلمبرداری خط تولید به صورت حرفه ای بود، لذت برده باشید. در ادامه شما را به خلاصه و جمع بندی از این مطلب دعوت می‌کنیم:

به طور کلی عکاسی صنعتی و فیلمبرداری از خط تولید به مجموعه فرآیندهایی مانند رفتن به یک کارخانه تولیدی و  گرفتن تصاویری از کارکنان، دستگاه‌ها، فضای کارخانه، مواد خام و محصولات نهایی آن گفته می‌شود.

یک عکاس یا فیلمبردار حرفه ای باید بتواند به خوبی روی تمامی‌ این مراحل تولید و فرایندهای مختلف مانور دهد و تعداد قابل توجهی فیلم و عکس با کیفیت از پروژه تحویل دهد.

بنابراین این حوزه از عکاسی و فیلمبرداری هم مانند دیگر سبک‌ها نیازمند مهارت فوق العاده شماست که لازم است با یادگیری نکات و عمل به آموزش‌های فیلمبرداری از خط تولید مهارت خود را در این زمینه ارتقا دهید.

همچنین توجه داشته باشید که از اصل‌های مهم برای درخشیدن بیشتر در این حوزه داشتن نمونه کار و حضور در تیم‌های عکاسی موفق و مطرح است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا