فهرست عناوین محتوا

آموزش عکاسی مراسم عروسی به صورت حرفه ای!

قبل از آموزش عکاسی مراسم عروسی بهتر است از حساسیت بالای این سبک عکاسی و تفاوتی که با دیگر گروه‌های عکاسی دارد آگاه باشید.

عکاسی مراسم عقد و عروسی به معنی ثبت اتفاقات و لحظاتی است که تنها یکبار و در یک بازه زمانی محدود اتفاق می‌افتد.

شما به عنوان عکاس یا عضوی از تیم عکاسی و فیلمبرداری مراسم عروسی، باید بتوانید به خوبی لحظات مهم، احساسات عروس و داماد، جزئیات مراسم و مهمان‌ها را به زیبایی و با دقت تمام به ثبت برسانید.

حساسیت این موضوع نشان می‌دهد که تسلط و مهارت عکاس تا چه اندازه می‌تواند بر کیفیت تصاویر نهایی، موثر باشد.

با نگاه به تغییراتی که نحوه برگزاری مجالس و مراسم عروسی از گذشته تا به امروز داشته است، می‌توان گفت عکاسی مراسم عروسی نیز نسبت به گذشته تغییرات محسوسی داشته است.

در سالیان گذشته عکاسی مراسم عروسی اغلب در آتلیه‌ها و در پرتره‌های عروس و داماد، عکس با خانواده و فیلمبرداری جشن عروسی خلاصه می‌شد.

اما امروزه عکاسی مراسم عروسی مانند گذشته، تنها عکاسی از رویدادهایی که در یک تاریخ معین رخ می‌دهد نیست، بلکه جزئیات و سناریوهای جذاب تری از هر مراسم ثبت می‌شود که تمامی‌این موارد با توجه به نظر زوجین و نوع برگزاری مراسمشان انتخاب می‌شود.

با توجه به محدودیت‌ها و شرایط خاصی که در روز مراسم عروسی وجود دارد رعایت یک سری نکات می‌تواند به شما در عکاسی حرفه ای از مراسم عروسی بسیار کمک کند.

اگر به دنبال خدمات عکاسی حرفه ای هستید، استودیو ساترین با بیش از چندین سال سابقه در خدمت شما است.

نکات عکاسی از مراسم عروسی که باید بدانید!

در این قسمت نکاتی از عکاسی مراسم عروسی را بررسی کرده ایم که برای حرفه ای شدن کار به آنها احتیاج خواهید داشت.

انجام هماهنگی‌های اولیه با عروس و داماد قبل از مراسم

یک عکاس ماهر می‌داند که باید قبل از مراسم در یک زمان مناسب که فرصت کافی برای گفتگو و تبادل نظر وجود دارد از خواسته‌ها و سلیقه ی عروس و داماد مطلع شود و بر اساس آن، برای عکاسی مراسم به درستی برنامه ریزی کند.

از مهم ترین سوالاتی که بادی در این جلسه از زوجین پرسید این است که دقیقا چه سبک عکاسی میخواهند، چه تعداد عکس برای آلبوم عروسی در نظر گرفته اند، چه مکانی برای عکاسی در نظر دارند و اینکه میخواهند چه مقدار برای عکاسی مراسمشان هزینه کنند.

در برخی مواقع نیز عروس و داماد عکس‌ها و ژست‌هایی مد نظر دارند که نیاز به تجهیزات عکاسی یا تزئینات خاصی دارد و بهتر است از چند روز قبل عکاس برای فراهم کردن این وسایل اقدام کند.

به شما توصیه می‌کنیم در صورت امکان قبل از روز مراسم عروسی از مکان‌هایی که زوجین برای عکاسی در نظر دارند دیدن کنید.

این کار به شما کمک می‌کند تا بهتر بدانید چه‌ کارهایی قرار است انجام دهید، از چه موقعیت‌هایی با چه میزان نور عکاسی کنید.

در مواردی که عروس و داماد تمایل دارند تا قسمتی ازعکاسی مراسم خود را در فضای باز انجام دهند، بهتر است یک برنامه عکاسی جایگزین برای آن‌ها داشته باشید تا در صورت مشکلات جوی باز هم بتوانید عکاسی مد نظر را انجام دهید.

انتخاب رابط یا مسئول هماهنگی برای روز مراسم عروسی

به طور کلی همه زوجین در بین سفارشات عکاسی مراسمشان، عکس با خانواده و فامیل را نیز در نظر دارند.

از آنجا که روز عروسی یک روز پر استرس وشلوغ برای عروس و داماد و خانواده‌های آن‌ها به حساب می‌آید، بهتر است یک نفر آشنا با خانواده زوجین که مشغله کمتری در روز مراسم دارد، مسئولیت راهنمایی عکاس مراسم  و هماهنگی خانواده‌ها برای حضور در عکس‌های خانوادی عروس و داماد را بر عهده گیرد.

در هنگام عکاسی مراسم عروسی از عکاسی جزئیات غافل نشوید.

با دیدن چند نمونه کار عکاسی از مراسم زوج‌های قبلی و ورق زدن چند نمونه آلبوم عروسی می‌توانید به زوجین در انتخاب سبک عکاسی و تعداد عکس‌هایی که نیاز دارند کمک بزرگی کنید.

حتما به آن‌ها یادآور شوید که عکاسی از حلقه‌ها، دسته گل، جایگاه عروس و داماد، کفش و لباس، فضای مراسم و دیگر جزئیات می‌تواند در ماندگاری و زیباتر شدن آلبوم نهایی عروسی شان بسیار موثر باشد.

لزوم حضور دوربین و عکاس دوم  در مراسم

همانطور که در ابتدا هم توضیح دادیم، ثبت لحظات حساس یک مراسم عروسی شما را به عنوان یک عکاس ماهر موظف می‌کند تا هر طور شده برای روز مراسم دو دوربین آماده، کابل شارژر و لنزهای مناسب به همراه داشته باشید.

در بسیاری از تیم‌های موفق عکاسی و فیلمبرداری مجالس عروسی هم دیده می‌شود که حداقل از دو عکاس با زاویه دید و سلیقه‌های متفاوت برای عکاسی مراسم استفاده می‌شود، تا علاوه بر تقسیم کار عکس‌ها و لحظات بیشتری به تصویر کشیده شوند.

در این مواقع عکاسان علاوه بر تقسیم کار و کمک به یکدیگر، با آرامش خاطر بیشتری عکاسی این مراسم پرشور و هیجان را انجام دهید.

“تمامی خدمات عکاسی مراسم عروسی از صفر تا صد توسط استودیو ساترین انجام می‌شود و تمامی برنامه ریزی های لازم بر عهده این استودیو خواهد بود. اگر نیاز به یک عکاسی حرفه ای دارید، تمامی این کار را بر عهده استودیو ساترین بسپارید. “

نحوه استفاده از نورها را به خوبی یاد بگیرید.

اگر برای یکی دو بار هم عکاسی از مراسم عروسی را انجام داده باشید، متوجه شده اید که وضعیت نور و روشنایی در همه سالن‌ها یکسان و مطلوب نیست.

بنابراین یکی از مهارت‌های کلیدی شما در این نوع عکاسی توانایی استفاده از فلش مستقیم و غیرمستقیم برای عکاسی است، که با بررسی اولیه فضای مراسم می‌توانید برای انتخاب نوع فلش تصمیم بگیرید.

توجه داشته باشید که ممکن است در برخی از سالن‌های پذیرایی به شما اجازه استفاده از فلش را ندهد، در این شرایط بهتر است یا از لنز واید با سرعت‌ بالا استفاده کنید و یا میزان ISO دوربین را به درستی تنظیم کنید.

بهترین زمان برای عکاسی با فرمت Raw

بسیاری از عکاسان، عکاسی با فرمت Raw را به دلیل طولانی و زمانبر شدن فرایند عکاسی انتخاب نمی‌کنند، اما برای عکاسی از مجالس عروسی انتخاب این فرمت یکی از موارد مهم است.

دلیل اصلی این موضوع آن است که عکس‌های عروسی از آن دسته عکس‌هایی به حساب می‌آیند که نیازمند ادیت تخصصی و ویرایش نور و دیگر جزئیات هستند.

فرمت Raw یا فرمت خام با توجه به ویژگی‌هایی که دارد، دست شما را برای ادیت و ویرایش نهایی همه عکس‌ها باز می‌گذارد.

مشاهده عکس‌ها در طول مراسم خوب است یا نه!

یکی از مزایای عکاسی مراسم عروسی با دوربین دیجیتال این است که چند ثانیه بعد از عکس گرفتن می‌توانید عکس‌ها را در اندازه دوربین مشاهده کنید.

اینکه شما به عنوان عکاس یک مراسم مهم پیگیر این باشید که تا اواسط مراسم عکس‌هایی که گرفتید خوب شدند یا نه تا حدی قابل قبول است که زمان زیادی از شما نگیرد و از ثبت بقیه لحظات مراسم غافل نشوید.

اما اگر ممکن است شما با یک مشاهده سریع در لحظه تصمیم بگیرید که عکس‌هایی که خوب نیستند را پاک کنید از مشاهده عکس‌ها در حین مراسم جلوگیری کنید، زیرا امکان دارد بعدا در یک فرصت بهتر با مشورت عروس و داماد بسیاری از این عکس‌ها را با ادیت اصولی ب توانید به یک عکس خوب تبدیل کنید.

ژست‌های مناسب را شما به عروس و داماد پیشنهاد دهید.

قبل از هر چیز از مرتب بودن جایگاه عروس و داماد و داشتن پس زمینه ای مناسب برای عکس‌های مراسم مطمئن شوید.

این که شما چه ایده‌هایی برای ژست و فیگور عروس و داماد در هنگام عکاسی دارید، بهتر است از قبل با عروس و داماد در میان بگذارید.

در بسیاری از مواقع بهتر است نمونه واقعی از ژست مورد نظر خود را داشته باشید و به زوجین نشان دهید تا بهتر بتوانند فیگور بگیرند و وقت کمتری برای این موضوع در مراسم صرف شود.

ما در مقاله ای به آموزش عکاسی از عروس و داماد پرداخته ایم که می توانید آن را مطالعه فرمایید. نکات خوبی برای گرفتن ژست عروس و داماد در این محتوا گزارش شده است که قطعا برای عکاس های عزیز، مفید خواهد بود.

آماده اتفاقات از قبل پیش بینی نشده باشید!

این که شما به عنوان عکاس در طول مراسم بتوانید در هر شرایطی آرامش خود را حفظ کنید و دست پاچه نشوید، قطعا روی کاهش اضطراب عروس و داماد و در نهایت بر کیفیت عکس‌های نهایی نیز موثر خواهد بود.

همه زوجین توقع دارند تا برنامه‌ها و مراسمشان طبق مواردی که از قبل برنامه ریزی شده است، پیش برود اما همیشه اینطور نیست و در هر مراسم اتفاقات مختلفی خارج از برنامه رخ دهد.

لازم است شما به عنوان عکاس مراسم، آمادگی ذهنی داشته باشید که هر اتفاقی ممکن است در روز مراسم عروسی رخ دهد اما می‌توانید با ثبت به موقع آن لحظه، این موضوع را به یک خاطره از مراسم عروسی تبدیل کنید.

از داشتن خلاقیت در کادربندی و انتخاب زوایای عکاسی نترسید.

سعی کنید از قبل نمونه عکس‌ها و ژست هایی که به انتظار و سلیقه عروس و داماد نزدیک است را به خوبی بررسی کنید و در روز مراسم با بهره گیری از نمونه ها و خلاقیت خود عکس های بی نظیری ثبت کند.

با توجه به اینکه در بسیاری از عکس ها قرار است تعداد افراد زیادی در کادر جا بدهید با تغییر در زاویه و ارتفاع دوربین خود می‌توانید به خوبی از پس این موضوع بر بیایید.

هم چنین به ستون ها، معماری و جزئیات سالن عروسی نیز توجه داشته باشید که می‌توانید به کمک آن ها خلاقیت‌های بیشتری در عکاسی مراسم عروسی به خرج دهید.

جمع بندی و سخنان پایانی

به طور خلاصه می‌توان نتیجه گرفت که عکاسی از مراسم عروسی نیازمند دقت بالا و دارای نکات ریز بسیار زیادی است که هر عکاس باید قبل از انجام آن، نکات این سبک از عکاسی را به خوبی یاد بگیرد.

اگر عکاسی تازه کار هستید و به این شاخه از عکاسی علاقمند هستید، توصیه می‌شود در کنار آموزش عکاسی مراسم عروسی همواره مهارت عکاسی خود را در چند سبک مختلف به روز نگه دارید و تا می‌توانید به تمرین عملی بپردازد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پیمایش به بالا